1941. Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket?
A nagy melegben gyakran előfordul, hogy a virágok levélzete kicsit megfakult, kókadozik. Íme, néhány gondozási tipp, amivel vitalizálhatjuk kedvenceinket!
A nagy melegben gyakran előfordul, hogy a virágok levélzete kicsit megfakult, kókadozik. Íme, néhány gondozási tipp, amivel vitalizálhatjuk kedvenceinket!
Amikor egy virágföld felső része elkezd fehéredni vagy penészedni, az a túllocsolás jele. Sajnos ez végezetes lehet a növény számára. Amikor úgy látjuk, hogy a föld felső rétege épp hogy nedves, máris aggódni kezdünk, hogy szegény növényünk szomjazik, és ráöntjük a következő adag vizet. De arra nem gondolunk, hogy amikor a föld felső rétege még éppen csak nedves, az alsóbb réteg még túl nedves.
A tuják a legváltozatosabb örökzöldek közé tartoznak, hiszen van köztük óriás és törpe, van amelyik oszlopszerű, és van köztük szabályos gömb alakú. Alkalmasak szoliter növénynek, vagy épp sziklakertbe. Bemutatunk 3 teljesen eltérő tuját, amelyek a kert különböző pontjain ültethetők.
A bodza ingyen nő az erdőszélen. Hoztunk több gyors és egyszerű bodzaszörp receptet, hogyan készíthetünk gyakorlatilag fillérekből bodzaszörpöt.
Akadnak emberek, akik messzire távolodnak attól a tömegtől, mely az éppen aktuális trendeknek megfelelően halad, a normális kifejezéssel megjelölt ösvényen. Így van ez az építészetben is.
Remélem azóta a természet válaszolt kérdésére és kihajtott a diófa. Az mindenképp rá jellemző, hogy melegigényes lévén a legkésőbb fakadó fák közé tartozik. Az átültetés is valószínű késleltetheti a lombfakadást, de egy ekkora fánál már az is szerencsének mondható, ha tényleg átvészeli az átültetést.<p>Ezenkívül nagyon fontos a diófa metszés időpontjának helyes megválasztása. Erről tudhat meg többet az alábbi kisfilmben:
Ezt a növény a leopárdkontyvirág (ördögnyelv, óriásvirág) (Amophophallus rivieri), az eddig tévesen határozott csodagumó (Sauromatum) nem olyan távoli rokona. A kontyvirágfélék családjába tartozik. Eredeti élőhelyén vöröses színű, rothadó hús illatát árasztó torzsavirágzata döglegyeket csalogat magához, amelyek a virágporát szállítják. Mivel fagyérzékeny, gumóját télire védett helyre kell vinni. Ahhoz, hogy szép (pettyes) szárat fejlesszen és azon jellegzetes leveleket, a gumót 10 cm mélyre kell ültetni. Lehet cserépbe is, de a kertbe is ki ültethetjük. Rendszeresen kell öntözni, havonta egyszer tápoldatozzuk. Télre be kell vinni a lakásba. A gumót talaj nélkül, teljesen szárazon kell tárolni. <p>A csodagumó sok sarjgumót fejleszt. Ezeket felhasználhatja szaporításra. A virágjáról pedig még azt érdemes tudni, hogy kellemetlen szagot áraszt, ezért jobb, ha a növényt virágzáskor kinn tartjuk. A leopárdkontyvirág testvére a világ legnagyobb virágú növénye, a tintabuzogány (Amophophallus titanum).
Áztassa be a magot 24 órával a vetés előtt egy cserépben, kb. 21 fokos vízbe. A magot ezután ültesse jó vízáteresztő-képességű, humuszban gazdag talajba. Gyors fejlődésű növény.
Koratavasszal, a kihajtást megelőzően a befelé növő, árnyékoló, torzító hajtásokat, ágakat kell vissszametszeni.
Az Ön növénye a lándzsabunkó (Guzmania sp.) a broméliák közé tartozik. A broméliafélék közös tulajdonsága, hogy a levélrozetta közepéből kifejlődő virágzat elnyílása után a tőlevélrózsa elpusztul. Nem kell viszont kidobnunk a növény, mivel ezzek egyidőben a tő mellett apró sarjak képződnek. Gondos ápolással (meleg, párás környezet, laza szerkezetű talaj, rendszeres locsolás) 2-3 év alatt ismét virágba borul. További érdekességeket olvashat e növényről alábbi cikkünkben: