1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
A Phala virágszárakat a tövétől 1cm távolságban le kellene vágni és majd ujakat hoz helyettük. Bromélia:Azonnal eltávolitani a teljes talaját,lemosni a gyökerekről a maradékot is.Ha a sarjnak már van saját gyökere akkor levágni az elszáradt anyanövényről és (uj ültetőközegben)önálló növényként nevelhető tovább.Ha az anyanövénynek csak a levelei száradtak el de a tőrész még szemmel láthatóan ép és él,akkor a sarjnövényt nem kell levágni róla csak az elszáradt leveleket. üdv
A növény egy mini phalaenopsis hibrid,nem igényli a túl nagy cserepet.Mivel a kaspó takarja a gyökérzetet (is)nem tudom megállapitani az átültetés szükségességét.Mindenesetre 2 évente szükséges lehet az átültetése de nem a cserép szükössé válása miatt,inkább a talajcsere legyen az ok mivel az ültetőközege 2 év alatt összeesik és levegőtlenné válik. Javaslatom:4 rész apró(5-10mm fenyőkéreg,1 rész tőzeg,1 rész moha) Sok sikert
Kedves Varga Tamás! A szöszök, gyapjas pajzstetvek! Sajnos a kontakt szerek nem jók, mert az állatokról lepereg a permetszer. Csak felszívódó szert lehet használni, hogy a növény sejt áramlatába bejutva kiszívja a mérget a növényből és így pusztul el! Javasolt szerek: Chess 50 WG, Actara 25 WG, Karate 2,5 WG. Ezek mind szabadforgalú szerek.
Valóban előfordul, hogy olykor a keleti hunyor karácsonyra kivirágzik, viszont általában ez január közepe után vagy csak februárban szokott bekövetkezni. Tél ideje alatt érdemes a régi leveleit leszedni róla, még a virágok megjelenése előtt. A hó lerázogatása nem valószínű, hogy felgyorsítaná a virágzást, viszont ha a hőmérséklet nagyon lehűlne, akkor viszont a hóréteg különösen jót tesz a növénynek, ugyanis a hó megvédi az elfagyástól, melegen tartva a virágföldet. A túl vastag hótakaró sem jó a növénynek, mivel a hó súlya könnyedén megkárosíthatja a növényt, viszont egy kis hóréteg nem árt neki. Kapcsolódó információk: Kora tavaszi hagymások - nem a hóvirág az első!
Sajnos a kép nagyon életlen, nehéz kivenni mit is látok! "Földes, tetves, vagy penészes lenne... " Nedves papírzsebkendővel megtörölve mindhárom jelenség elmúlna. Ha mégsem, akkor bakteriális fertőzés lehet. Javaslatom: Ha a folt terjed, bármilyen gomba és baktériumölő szerrel permetezze be a leveleket. Egyéként nem gondolnám, hogy a növény veszélyben lenne. Üdv