1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
Kedves Lukács Judit! A kankalin évelő növény, ami kiültetve éveken át virágzik. Semmit nem kell vele csinálni, annyit esetleg, hogy tavasszal a száraz részeket el kell távolítani, virágozni fog tavasszal, "önműködően".
Üdvözlöm! A képen egy hengeres anyósnyelv (Sansevieria cylindrica) látható. Ez a növény közeli rokona az elterjedt anyós nyelvnek. Gondozás Fényigény: Helyezzük ablak közelébe, mert a világos szűrt fényt kedveli, de vigyázzunk, mert a túl erős napfény hatására a levelek elsárgulnak. Hőigény: Az átlagos meleget szereti, de télen se legyen alacsonyabb a hőmérséklet 15 °C-nál. Vízigény: Havonta öntözzük hígított tápoldattal. A szokásosnál érzékenyebb a túlöntözésre. Két öntözés között hagyjuk a földet kicsit megszikkadni. Télen különösen figyelni kell a túlöntözésre!
Kedves Ducika! Ha gilisztákat talált a komposztban, akkor az még nem érett meg, felhasználni még nem lehet. Jelenleg zajlik még az utolsó fázis (3 van, lebomlás, átalakulás, felépülés), melynek feltehetően a vége felé közeledik. Később a komposztált anyagokból humuszszerű termék válik, ami egy nagy tápanyagtartalmú, föld- vagy gomba illatú, morzsalékos anyag. Ezt lehet ültetéshez használni, földdel összekeverve. Fertőtleníteni nem szükséges, az érés során a magas hőmérséklet miatt a szaporítóképletek elpusztultak. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Ducika! A talaj kötöttsége lehet az egyik ok, illetve a tápanyaghiány a legfőbb ok szerintem. Bármilyen általános kert műtrágya jó, illetve lehetne lazítani tőzeggel, vagy komposzttal.
A paphiopedilum orchideák csak 1x virágoznak. Elvirágzás után hoznak 1 vagy több sarjat, és legközelebb ezek a sarjak fognak virágozni akkor, ha a sarj eléri a virágzóképes méretet. Ehhez feltétel az is, hogy a növény megfelelően legyen tartva. Ezeket a növényeket évente át kellene ültetni új közegbe. Ennek ideális időpontja február szokott lenni (ettől függetlenül bármikor átültethető ha szükséges). Talaja legyen nedvességtartó de szellős, levegős. Gyökerei könnyen elpusztulnak, ha nem megfelelő a közeg vagy ha túl vizes vagy ha nagyon kiszárad. Nem szereti ha a leveleit permetezik és ha sok fényt kap. Ebből adódóan a lombtrágyát is kerülni kell, viszont az öntözővízbe kevert tápoldat ne tartalmazzon rezet és vasat. Ezek a növények nehéz tartásúak, sok odafigyelést igényelnek, és mint látjuk, néha igen hálátlanok. Sok sikert!