1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
Üdvözlöm! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható. Sok vizet igényel, úgyhogy azt javaslom, hogy a cserép alatt mindig legyen egy tál, amibe pár cm. vastagon kavicsokat szór, hogy a pangó víztől megóvja. Sok öntözést igényel tehát, de jó vízgazdálkodású talajba kell ültetni, soha nem állhat alatta víz! A kép alapján azt mondanám, hogy sok vizet kapott, ami állt alatta!
A léggömbvirág vagy hírharang (Platycodon grandiflorum) egy július-augusztusban virágzó évelő növény. Leginkább a tartós nyári virágzása miatt kedvelt növény. Általában 40-70 cm-re nő meg, és a napos vagy félárnyékos környezetet szereti. A rózsaszín-fehér változata a félárnyékban tartja meg jobban a színét. A léggömbvirág számára fontos a jó vízelvezetés. Az agyagos talajt nem szereti, ezért ültetés előtt homok és tőzek keverékével lazítsa fel a talajt, ha szükséges. Nem szabad túllocsolni a növényt, földje legyen mindig nyirkos, de ne nedves. A nagy melegekben jó ötlet a talajtakarás használata, továbbá nyár elején ajánlott megtrágyázni a növényt. Akárcsak más növények esetén, az elvirágzott virágok eltávolításával a virágzása meghosszabbítható. Szaporítása: magvetéssel, tavasszal; a tőosztás gyakran sikertelen.
Kedves Szabó Tibor! Ha ág aprítás, gally aprítás, fa apríték darálás címszó alatt keres, fog megoldást találni a problémájára. Sok szerencsét kívánunk!
A pontos faji meghatározáshoz jobban meg kéne őket vizsgálni, személyesen, de így képről címeres poloskák családjába tartoznak, amik növényeken táplálkoznak. Javaslom a kis poloskák elengedését jó messze a haszonnövényektől. Üdv: Növényorvos
Üdvözlöm! Hát ez elég nehéz látatlanban, de elképzelhető, hogy a virágok súlya az, amitől, lehajlik, egyszerűen lehúzza. Ezt már én is tapasztaltam a sajátomon. De ezen kívül természetesen számos oka lehet: baktériumos fertőzés, gomba betegség, vagy esetleg valami kártevő, ami rághatja a gyökereket, bár ha minden tünet nélkül történt mindez, akkor valószínűleg a virágok súlya lesz!