1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
A növény jó szárazságtürő, mészben szegény középkötött talajt szeret. Fiatalon fagyérzékeny, de a kifejlett növények a -20 fokot is kibírják. Ezért napos, védett fekvésbe ültessük.Magyarország nagyrészén 5- éves korától szabadba is kiültethető (addig tartsa cserépben), 2-3 naponta öntözze.Ha kiülteti:Fontos hogy a magas vízigénye mellett a magas hőigénye is ki legyen elégítve, ezért a kert egy félárnyékos részére ültessük. Ültetéskor talajjavítás javasolt, mert kifejezetten a tápanyagban gazdag, jó vízgazdálkodású talajokban érzi jól magát. Az Araucaria araucana / Araucaria imbricata (Chilei araukária) öntözést kíván a nyári hónapokban, mert nálunk lényegesen nedvesebb éghajlatról származik és ha nem kapja meg nyáron a számára a növekedéshez szükséges vízmennyiséget, akkor a nyári aszályos időszak helyett a növekedési időszak áttevődik az őszi hónapokra, ezáltal a friss hajtásoknak nincs ideje beérni, ami a télállóságát rontja. Fontos még, hogy jó vízelvezetésű talajra van szüksége, mert a pangó vizet nem bírja, ezért ha kertünk talaja kötött (agyagos), ebben az esetben folyami (szürke) homokkal kevert talajjal földeljük be ültetéskor.
Kedves Érdeklődő! Több alanyban godolkodhat, kifejejezetten pomelónak valót valószínűleg nem fog tudni venni, általában a citrusféléknek ezek az alanyok jók >>
Kedves Flaccus, A fikuszt óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezet. A növények levelei akkor is sárgulhatnak (ez lehet teljes vagy részleges), ha tápanyag hiányban szenvednek. Ez a cserepes növényeknél akkor lép fel általában, ha tartóedényük talajának tápanyagtartalmát a növény teljesen felélte. Erről úgy győződhetnek meg, hogy a talaj felszínén is megjelenek a gyökerek vagy a növény a cserépből kiemelésre kerül, s látható, hogy a talajt a gyökérzet teljesen beszőtte, az ültető közeget alig lehet látni. Nem kell erről bővebben írnom, hogy ilyenkor mi a teendő. Megemlítem továbbá a fikusz esetében, az alsó levelek sárgulása majd egymást követő gyors lehullása, talajhiba vagy gyökérrész elhalás következménye lehet. A növények leveinek sárgulását okozhatja még az egyes mikró elemek hiánya is, vagy az is, hogy egyes tápelemek túladagolásra kerültek. Itt az előírásnak megfelelő összetételű és %-os oldatú lombtrágyázás vagy tápoldatozás segíthet.
Lehetséges, hogy túlöntözte? Túl meleg helyen télen hullik a levele, különösen a tarka levelű változatnak, ezért hűvös, 14-16 fokos helyiségben célszerű tartani. Ha úgy látszik, hogy él, át kéne ültetni friss virágföldbe. Tápoldattal még ne kínózza. Nyáron félrányékos helyen legyen a szabadban.
Ilyen helyre való például a Billbergia nutans, Fatsia japonica, a borostyán, a szobapáfrány, a Peperomia obtusifolia, a Syngonium sagittifolium, a Pteris cretica, az Aglaonema, az Asparagus, a Dracaena, a Cissus antarctica vagy a Philodendron. Nem kell kilyuggatni az edényt, elég a kavics.