1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
Üdvözlöm! A tünetek atka jelenlétére utalnak. Ezek nagyon pici szívó kártevők, szabad szemmel alig láthatóak! Javaslom, hogy permetezze le a növényeket és -ha lehet- az egész kertet Nissorun 10 WP nevű szerrel, ez megöli a petét, lárvát és a kifejlett rovart is. A permetezést meg kell ismételni 7-9 naponta, összesen háromszor.
Kedves Olvasónk, látatlanban nehéz megmondani, de kórokozója a lisztharmat, ellene kéntartalmú szerekkel védekezhetünk. A hazai gyakorlatban gombás betegségek ritkán lépnek fel, de külföldi termesztési tapasztalatok alapján a zsályánál előfordulhat még a fómás szárfoltosság illetve az aszkohitás levélfoltosság.
Tisztelt S. Ági! A képen látható kárt a nagy szúbogár okozta. Védekezni ellene tavasszal, kétszeri, olajos rézkénnel történő lemosó permetezéssel lehet. A permetezések között teljen el két hét. A virágzás után pedig Mospilan 20SG szerrel kell a lemosó permetezést háromszor megismételni, két hetes időközökkel. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A vénusz légycsapója a legszebben terráriumban vagy nagyobb méretű üveggömbben érzi magát, ahol a levegő folyamatosan párás. A fiatal növény 2-3 éves korában nevel először csapdákat. Tavasszal, a növekedési időszak megkezdése előtt ültessük át, kizárólag rostos mohatőzeget (pédául Novobalt-ot) használjunk erre a célra. Ha be tudunk szerezni mészmentes homokot (Magyarországon elég kevés helyen van) akkor 50-50% -ban rostos mohatőzeg és mosott homok keverékébe ültessük. Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy a homok megfelelő inkább ne kockáztassunk, mert tiszta tőzegben is tökéletesen fejlődnek a növények. Átültetni legalább 2 évente célszerű.
Tisztelt Kérdező! A cseresznye és a meggyfánál, ahogy helyesen felismerte, monília betegség lépett fel. Ez ellen hatásosan a következőképp lehet védekezni. Ősszel egyszer, tavasszal pedig kétszer kell réztartalmú szerrel lemosó permetezést végezni (Champion 50WP, rézoxiklorid). Ezen kívül virágzás után megint kezelni kell a fákat az érésig elosztva 3-4 alkalommal (Chorus 75WG, Topas 100EC). Az érés előtti utolsó permetezés legkésőbb 14 nappal meg kell történjen (élelmezés egészségügyi várakozási idő = 14 nap). Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu