1946. Mit kezdjünk egy kicsi erkéllyel? 6 zseniális ötlet
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
A kicsi erkély is jól kihasználható, persze fantázia és néhány ügyes ötlet azért kell hozzá. Mutatunk néhány remek, néha meghökkentő példát.
Idén tavasszal a fél ország „vízben áll”, a magas talajvíz miatt pedig a mélyebben lévő garázsok és pincék jó része is vizesedik. Hogyan előzhetjük meg, hogy betörjön a víz a pincébe? Mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erre adunk válaszokat.
Egyre népszerűbbé válik a zöld tető, s úgy tűnik, hogy mind több érvet is találunk az alkalmazására. Az egyik legfontosabb ezek közül talán az, hogy sikeresen csökkenthetjük általa energiaszámlánkat. Ugyanakkor nem is mutat rosszul.
A korszerű padlóburkoló elemek lerakásához egyre egyszerűbb módszereket dolgoznak ki. Ezek lehetővé teszik, hogy akár a teljesen kezdők is nekiláthatnak a munkának – most az elszántaknak nyújtunk segítséget.
Ahány növény annyi kártevő. Védekezzünk okosan a kiskertben megjelenő levéltetvek, burgonyabogarak és tripszek ellen!
Kedves Kérdező! 6 év után kissé rizikós a gyümölcsfák kézi kiszedése, de nem lehetetlen. A kiszedés fagymentes napoktól (február vége) - április elejéig javasolt, mielőtt kihajtana a fa, vagy ősszel lombhullás után. A földlabda szükséges mérete eléggé -egyedenként, termőtalajonként - változó, menet közben fogják látni, hogy meddig terjedtek el a gyökerek és milyen irányban. A hajszálgyökerek nagy arányú megmentésére kell törekedni, mert ezek segítik a begyökerezéskor a víz azonnali felvételét. A földlabda mérete 130cm-es fa esetében kb 50-80cm között legyen, amekkorát a talaj és a gyökerek engednek. Az átültetés idejét a lehető legrövidebbre kell fogni, s addig is védeni a gyökérlabdát a kiszáradástól! Az őszibarackfák tavaszi ültetése Gyümölcsfaültetési kisokos 10 tipp az őszi gyümölcsfaültetéshez
A virágok lehullása után egy lapos kis csésze marad vissza, ami aztán elkezd duzzadni. Ha a kis csésze a helyén maradt és nem hullott le a szirmokkal, akkor lesz gyümölcs. Áfonya termesztése kiskertben
Kedves tanácsot kérő! Sajnos a permetezések nem kielégítőek voltak kezelésnek, emellé helyes tápanyagozásnak is meg kellett volna indulnia. Az elhalt növényeket már csak kivágni érdmes. Helyettük történjen növénypótlás. Lehet vásárolni nagyob példányokat is leylandiból. Azok leültetése után rendszeres kezelésben kell részesíteni a meglévőekkel együtt. A kezeléshez szükséges tápanyagot itt tudja megvásárolni és tájékozódni azokról: https://kertfuvesites.hu/Nagy-orokzold-rutin-csomag/termek/221/ Molnár Gábor Éva , a füvesasszony Gondot okoz a Leyland-ciprus sövény sárgulása? Még több válasz: Most július elején sövény céljából leylandi ciprusokat ültettünk Leylandi ciprusainkat túl közel ültettük a kertítéshez, fognak-e nőni a betontáblázat miatt?
A hasindító kutyatej vagy nagy sárfű (Euphorbia lathyris) a kutyatejfélék (Euphorbiaceae) családjába tartozó növényfaj. Jellemzői: 80–150 cm magas, erőteljes, felálló kétéves növény. Szára kékesen futtatott, szürkészöld levelei átellenesen állnak a száron, lándzsásak. Kétéves növény, első évben csak levels hajtást fejleszt, míg a második évben jelennem meg nem feltűnő virágai (3–4 mm-esek) melyeket, nagy, élénkzöld fellevelek öveznek. Termése a kapribogyóra emlékeztető toktermés, erősen mérgező, 1-1,8 cm széles, éréskor felpattanva szórja szét a magokat. A növény tejnedve a bőrt felmarja, "hólyagot húz", ezért gondozásakor mindig viseljünk kesztyűt. Felhasználása Kertekben a pockok, vakondok elűzése céljából vagy egynyári illetve évelő virágágyba ültetik háttérnövényként. Hasonló kérdés-válaszok: Érdeklődnék, hogy vajon mi a neve a növényemnek és milyen gondozást igényel? Szeretnék palántát vagy magot szerezni. Hol, kitől lehetne? Milyen növény rendelkezik vakondűző tukajdonsággal?
A szil zacskós gubacstetű (Tetraneura ulmi) a tettes, Európában, Ázsiában és Észak-Amerikában is elterjedt faj, melynek fő tápnövénye a szilfa. A szil kérgén elhelyezkedő petékből április-május környékén kelnek ki a lárvák. Szívogatásuk hatására a leveleken jellegzetes, 1 cm nagyságú zacskógubacsok képződnek, amely belsejében fejlődik ki a szárnyas nemzedék, amely június elején a pázsitfűfélék, pl. kukorica gyökerein alapít telepeket. Ebben az időszakban főleg szárnyatlan nőstényekből álló nemzedékek fejlődnek. Az augusztus végén megjelenő szárnyas nőstények és hímek visszatérnek a szilfára, ahol a párosodás után a nőstények a szilfa kérgére helyezik petéiket. Nem okoz súlyos károkat, úgyhogy ritkán szükséges ellene védekezni. A gubacsos leveleket érdemes eltávolítani a növényről és megsemmisíteni. Erős fertőzés esetén felszívódó rovarölőszerekkel permetezhetünk ellene.