2031. Ez a 11 legjobb. legfinomabb körtefajta
Összegyűjtöttük a legfinomabb körtefajtákat. Mutatjuk a képeket és a leírásokat!
Összegyűjtöttük a legfinomabb körtefajtákat. Mutatjuk a képeket és a leírásokat!
A körte különleges zamatú, ásványi anyagokban gazdag gyümölcs. Az első nemesített köte fajtákat a görögök kísérletezték kb. háromezer évvel ezelőtt. A középkorban a körtéket mindig megfőzték, mert a nyers körtét rossznak, sőt mérgezőnek tartották. Ám a Napkirály, XIV. Lajos korában a gyümölcs már uralkodói ínyencségnek számított. Ahogy mai is rengeteg finomság, étel, ital készíthető belőle. Lássunk egyet!
Az okra vagy más néven Bámia, vagy Gombo egy trópusi zöldség, azonban északi kertekben, akár Magyarországon is termeszthető. Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Azok számára, akik otthon is szeretnének csokoládét készíteni, eláruljuk az öntő forma készítésének lépéseit. A formák lehetnek bármilyen alakzatúak és méretűek, tehát gyakorlatilag bármit használhatunk erre a célra. Igaz, ez nem azt jelenti, hogy veszünk egy játékot, ráöntjük a csokoládét és bedobjuk a mélyhűtőbe:)
A kúszó, csüngő Callisia levelei és hajtásai húsosak, a növény a pletyka (Tradescantia) közeli rokona, és ahhoz hasonlóan egyszerűen tartható. A Kúszó törpepletykának is nevezett növény világoszöld, apró levelei sűrűn nőnek a sötétvörös hajtásokon. Kiválóan alkalmas függőkosarakba, kaspókba, akár 60-100 cm hosszú hajtásaik is fejlődhetnek! Ha kerekded formát szeretnénk adni a növénynek, akkor a hajtásait rendszeresen csípjük vissza.
Kedves József! Javasoljuk, hogy minden tavasszal ássa körbe a tövet oly módon, hogy a sarjhajtásokat le tudja választani. Ha a gondos kiszedés után nem marad a talajban gyökérdarab, akkor a feltörő hajtások csak a tőnél fognak jelentkezni. Ezekért pedig kárpótol a virágzáskor nyújtott rendkívüli látvány... Kellemes kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Sándor! A kép alapján egy csodagumóra tippelek (Sauromatum), de számtalan elnevezése van: Kígyópálma, gumipálma, esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág. Nagyon hasonlít az Amorphophallus-ra. Azért nehéz a határozás, mert több mint 160 fajuk van, amik nagyban hasonlítanak egymásra, de a gondozásuk megegyezik. Tessék: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/amorphophallus-csodagumo-kontyvirag/1558/
Kedves Emese! A képen zöld lombszöcske van. Ezek fiatalon növényevők, de fejlettebb korukban már hasznos ragadozók. A zöld repülőszöcske hasonló hozzá és az növényevő (nem az lesz a bűnös?). Ezek ellen, amennyiben tényleg nagyon elszaporodtak, és valóban ők okozzák a kárt, valamilyen kontakt szerrel lehet védekezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Tisztelt Tordasi József! A molylepke hernyója okoz kárt, mindent megesznek. Sok fajuk van, ami kártevő, és ezért pontosan nem is tudom most azonosítani, viszont megölésükre a Karate, Mopilan, Dimilin, Runnert tudom ajánlani. Permetezze le az összes növényt, és ismételje meg hetente, összesen háromszor!