2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Tisztelt Mátyás László! Ezeket a fajtákat oltással lehet elérni. Egy alap kecskefűzfára (Salix caprea) oltanak és azért lesz csüngő, nevelni nem lehet. A csüngőből a Salix caprea "cilmanrock" és a Salix caprea "pendula" ami kapható.
A növény magyar neve vitorlavirág. A növényről többet a következő cikkünkben olvashat: Spatifillum (Spathiphyllum hibridek) Ha oldalunkon a keresőbe beírja a vitorlavirág nevet, akkor az Édenkertész rovat válaszai között további értékes gondozási tippeket olvashat a növényről. Vitorlavirág Édenkertész cikkek
Kedves Ernő! Cseresznyelégy ellen csak valamilyen érintő hatású rovarölő szer hatásos a kifejlett legyek ellen. A permetezést pontosan kell időzíteni, mert a legyek a zsendülő, zöld cseresznyére teszik a tojásukat, és ha a nyű már berágta magát, már nem lehet mit tenni. Segítséget jelent az időzítéshez a rajzás nyomon követése az erre a célra kapható sárga, ragacsos lapokkal. A rajzáscsúcs (tömeges megjelenés) idején kell permetezni (általában sziromhullás után lehet kezdeni), egy hét múlva ismételni. Továbbra is figyelni kell a ragacslapot! Alkalmas szerek: Decis 2,5 EC, Karate 2,5 WG rövid élelmezési várakozási idejük miatt. A keserű mandula egy ilyen fajta, eredetileg a marcipán készítésénél használják. Fogyasztani nemcsak a keserű íze miatt nem ajánlott, hanem mert nagyobb mennyiségben igen mérgező. Ízét az ún. amigdalin adja, ami egy ciánglikozid, mérgező! Üdvözlettel: Növényorvos
Az ágakon zuzmók telepedtek meg. Ez nem káros a fára nézve, de ha nagy mennyiségben vannak jelen, érdemes drótkefével óvatosan lekapargatni, mert vizet von el a kéregből. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha a mohának kedvező feltételek vannak (nedves, árnyékos környezet), akkor ismétlődő probléma áll fent. Léteznek olyan szerek (műtrágyák, gyomirtók) melyek a pázsit közül kipusztítják a mohát, de úgy gondolom, hogy a viakolor fugái közül egyszerűbb mechanikus úton (erős szárú söprű, kefe, stb használatával) eltávolítani.