2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Üdvözlöm! Az első kérdésre a válaszom: ilyenkor ideális kiültetni a Sárkány kontyvirágot (Dracunculus vulgaris)! A tövét érdemes azért betakarni egy kis kupacolással. 15-20 cm mélyen érdemes ültetni a gumót. A második: át is lehet teleltetni az edénybe, de - mivel télálló - ősszel is el lehet őket ültetni, mégpedig úgy, hogy a sarjhagymákat levéve tudjuk is szaporítani. Egyébként a tavasszal elültetett hagymák már nyáron virágba borulnak, a telelés mindenképpen hidegebb helyen történjen, mert a fejlődéshez kell a hideg hatása! Azt javaslom, hogy teleltesse át őket sötét hűvös helyen, és tavasszal ültesse el!
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos
Kedves Bálint János! A magyar nevekkel mindig csak a gond van :) Ilyen nevű növény azt hiszem, hogy nincs is, de mindenképpen pázsit fűféle, ha van is. Szerintem Ön a Festuca glauca 'Eisvogel' (Deres csenkesz)-re gondolt! Bár sok fűféle kapható, ami ezüstös, illetve ezüst színű. Ezek általánosságban áttelelnek a mi éghajlatunkon, de az óvatosság miatt és a fagyok miatt érdemes nagyon mérsékelt öntözés mellett - kéthetente egy kis víz - fagymentes helyen (pl.: garázs, lépcsőház) teleltetni tavaszig, amikor is kiültethető a kertbe!
Kedves Czolos! Az alany hajtott ki oltványa tövében. Feltétlenül szabaduljon meg tőle minél hamarabb, mert megerősödve elnyomja a ráoltott nemest. A fénykép alapján az alany bokor jellegű fűzfajtának tűnik, ami feltehetően nagy (2-3 m széles és magas) lesz. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő