2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Üdvözlöm! Ez egy gomba faj, de pontosan sajnos nem tudom, hogy melyik. Aggodalomra azonban semmi gond, ha mérgező is, csak abban az esetben tehet kárt, ha megeszik. Ha zavarja, egyszerűen dobja ki a kukába.
Üdvözlöm! A szikleveleket és az első pár lomb levelet látom, amiről szinte lehetetlen megmondani! Kérem, ha már nagyobbak, akkor küldje el újra a fotót, akkor meg tudom mondani!
Kedves Érdeklődő, nem küldene egy fotót? nagyon kíváncsi vagyok, mert én még senkinél nem láttam virágzó sugáraráliát. Biztos, hogy az? Az elvirágzott fejeket mindig jó levenni a növényről, mert leterheli. Vízigény: Tavasztól őszig locsoljuk rendszeresen, télen viszont fogjuk vissza az öntözést, és ne álljon alatta pangó víz, mert a gyökerek kirohadnak és ez a növény halálhoz vezet.Tápoldat: Tavasztól őszig hetente egyszer adjunk az öntözővízhez kevés tápoldatot, télire erre nincs szükség.Átültetés: A fiatal növényeket érdemes évente egyszer átültetni B típusú laza virágföldbe, a közepes növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű schefflerán pedig csak a felszíni talajt cseréljük le évente.Kerüljük a hideg huzatos szobákat, és ne érje nyáron erős tűző napsütés
Kedves Rita, Élelmezés-egészségügyi várakozási idő Actara használatra esetén: * alma, körte 28 nap, * napraforgó 21 nap, * őszibarack, dohány, szőlő, cseresznye, meggy, szilva, kalászosok 14 nap, * paprika, paradicsom, uborka 3 nap, * brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé, burgonya, hagyma 7 nap de nyugodtan használhat bio növényvédő szert levéltetvek ellen és akkor nem kell aggódni, pl Biola.
Üdvözlöm! Szerintem -a képek alapján- az őszibarack egyik legjellegzetesebb betegségének, a Tafrinás levélfoltosodásnak a kezdeti tünetei láthatóak. A levelek később be is pöndörödnek, lehullanak. A BRAVO nevű szer és a SCORE250 EC szer keveréke a megfelelő. Az utóbbi felszívódó, az első egy kontakt hatású szer és ezek együttes keverékével jól lehet kezelni. Permetezzék le a fát , hetente, összesen háromszor.