2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Mindenképp jobb a citromnak a szabadban! Fontos a napfényhez szoktatás, ne rögtön tegyük ki a tűző napra a növényt, mert megég. A bokrosodáshoz metszeni kell. Mellékelek néhány cikket a citrom gondozásáról: Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba? Mi legyen a citrommaggal? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan keltsem életre citromfámat?
Kedves Erzsi! A levél- és virág barnulási tünetek gombás megbetegedésre (Phoma, Botrytis) engednek következtetni. A tápoldat csak annyiban befolyásolhatta a betegség megjelenését, hogy kicsit fellazította a növény szöveteit, de a fertőzést alapvetően a csapadékos időjárás segíthette elő. Foltbetegségek elleni felszívódó (szisztemikus) szerrel érdemes permetezni, megelőző jelleggel is. Vashiányra utal a sárgás levél zöld erezettel, ezt a tünetet a tápoldat el fogja tüntetni. A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) fajtáknak alapvetően világosabb a levele, esetükben a levélszín nem feltétlenül jelent betegséget. Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan neveljük a hortenziát? - személyes tapasztalatok
Kedves András! A datolyaszilvának nálunk még nem nagyon van betegsége, kártevője. a bivalykabócák és pajzstetvek kedvelik, de azok nem ilyen kártételt okoznak. Szerintem ez élettani jelenség: vagy egy hirtelen fagypont alatti éjszaka lehetett, vagy esetleg kötött, vizes talajon is produkálhat hasonló tüneteket. A laza jó vízáteresztő talajt szereti ez a növény egyébként, ami tápanyagban gazdag. A japán kakiszilva
Kedves Imre! A képek alapján egy gombabetegségre tippelek, ami tafrinás ágsöprüsödést okoz. Ezeket az ágakat le kell vágni és egy évebn 3-4 szer kell permetezni gombaölő szerrel: Score és Dithane-t javaslok
Kedves Erzsébet! Szerintem ezek ödémás foltok. A túlöntözés, a fülledt párás levő okozza, illetve ha túl sötét a hely. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek