2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Kedves Ari, Lakótársuk a fecskefarkú pillangó hernyója, az ernyős virágzatú növényeken (mint az édeskömény, kapor) fejlődik. A képen látható egyedek már elég méretesek, valószínű, hogy hamarosan bebábozódnak, majd rá egy-két hétre kikel belőlük a szépséges pillangó, ami védett hazánkban, természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
A szőlő futónövény, tavasszal mindig csak a hajtások felső rügyei hajtanak ki, így pár év alatt valóban könnyen felkopaszodhat. Jövő tavasszal ne feletkezzen meg a metszésről: leginkább az idei hajtásokon (jövőre fásodik) indul meg a hajtásképződés, de ha az erőteljesen visszametsszi 2 rügyre (és csak egy-egy hajtás marad 5-8 hosszú hajtás) és néhányat kiszelektál közülük teljesen, akkor várhatóan az idősebb részekből is megindul az alvó rügyekben az élet és újra kihajt. Ne féljen, bátran metssze vissza! Szőlőmetszési szabályok, tippek, tanácsok Hogyan alakítsunk ki lugast a kertünkben?
Bár nem olyan egyszerű, mint sarjhagymáról, valóban szaporítható az amarillisz magról is. Ha elég nagyon a sarjak, érdemes külön ültetni őket, még az ősszel is sokat fejlődhetnek. Teleltetése eltér a már fejlett gumós egyedtől, hiszen még nem virágzásra akarjuk serkenteni a növényt, hanem egyenlőre egy "felnőtt" példányt nevelünk belőle. Meleg, napos klímát kíván, ideális a 16-22 fok számára, persze kibírja, ha valamivel alatta vagy felette van a hőmérséklet, csak ez alapján kell kevesebbet vagy többet locsolnunk. A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum) Növények teleltetése: amarillisz és leander
Üdvözlöm! A fának a sarjai gyökérről vagy magról keltek ki. A megoldás, ha kézzel felássa a területet és gyökerestül eltávolítja a növény részeit (szár, gyökér stb...) Üdv Durucz Attila
Kedves Érdeklődő! Az Imperata (vérfű/alangfű) teljesen visszahúzódik télire, de utána gyökeréről szépen kihajt minden gond nélkül. A dézsás változatokat érdemes védettebb fekvésbe áthelyezni pl. házfal mellé és öntözésére, amennyiben nagyon száraz és enyhe a tél, oda kell figyelni. Tápozni/trágyázni tavasszal érdemes általános tápoldattal vagy szerves trágyával/komposzttal. Dézsás növények teleltetése Az örökzöldeket télen is öntözni kell!