2126. Tarts otthon Costust!
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
A Costus a gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó évelő növény. Nagyra megnő így gondoskodni kell számára megfelelő helyről. Színes virágai miatt tartják, amelyek harang alakúak, és akár 20 cm-re is megnőhetnek.
Ki ne szeretné nyáron a főtt kukoricát?! Még finomabb, ha a kertben termett kukoricából készítjük. Mutatjuk, hogyan érdemes kiskertben kukoricát termeszteni!
A kamélia (Camellia) a teafélék (Theaceae) családjába tartozik. Különlegessége az, hogy télen virágzik, amikor más virágok nyugalmi időszakukat élik. Az első részből megtudhattad, hogy milyen módokon lehet szaporítani most pedig kiderül, hogy milyen problémák adódhatnak a kamélia nevelése során. Második részünkben a kamélia gondozásával kapcsolatos problémákról írunk.
A nőstény lepke (Lepidoptera) jól elrejti a gubóját, majd elpusztul maga után hagyva a bábokba rejtett tojásait. A zsákhordó lepkefélék (Psychidae) orsó alakú gubókat hagynak a fákon, és a cserjéken országszerte. Több mint 128 féle növénnyel táplálkoznak. Lássuk, hogy melyek azok a növények, amelyeket károsíthatnak!
A boróka, a galagonya és a birs levelein és ágain képződő rozsdagombák, olyan betegségek, amelyeknek két gazdatestre van szükségük teljes életciklusuk kitöltéséhez. Lássuk, hogy melyek a rozsdagomba tünetei és, hogy hogyan védekezhetünk ellene.
Kalapos gombák megjelenése legtöbbször a sok víz miatt történik. A talaj vízelvezető képessége nagyon rossz a tömörödött talaj miatt. Sokszor a gombabetegség is emiatt jelenik meg, de ezt a gyep előélet ismerete nélkül nem merem kijelenteni 100 %-an. A terület kezelése egy komplex gyepápolás változtatásával orvosható. Javasolom a DCM Antagon talajjavító rendszeres használatát és ajánlom a vegyszermentes kezelés módszerét. A recept: 10 liter vízhez – 2,5 liter Esstence Origo-t (talajéletet támogató, kifejezetten gomba betegségekre kifejlesztett növénykondicionáló gilisztahumusz kivonattal) – 0,25 dl Humin Garden Plus Solt(azonnali tápanyag) és – 0,2 dl Amalgerolt(talajkondicionáló, javítja a talaj levegő és vízháztartását) kell adni Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Igen, ez egy szép borostyánarália, két szobanövény keresztezéséből nemesített hibrid. Gondozásáról bővebben itt olvashat: Borostyánarália
Kedves Tímea! A gondos előkészületek ellenére több tényező sokszor a kertészkedő ellen fordul. Egyike lehet az is amikor esti öntözést választják a füvesítők a reggeli öntözés helyett. Ilyenkor a gyenge állományt a gombabetegség megtámadhatja és sárgulással jelentkezik ez a tünet. De lehet a talajban elszaporodott patogén gombabetegséget okozó faj is ami kiváltó ok mellett egyszerűen felszínre kerül. Mégis a legtöbbet előforduló gond egy füvesített állományban maga a talajprobléma. A baj forrását egy képről pontosan nem lehet meghatározni, de mindennek az oka a tapasztalatom szerint legtöbbször szerves anyag és humuszban szegény talaj. A jó kondíciójú talajban, egészséges növény fejlődik és képes megbirkózni az őt ért negatív hatásokkal. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
A mamutfenyő (Sequioadendron giganteum) hazájában a 100 méter magasságot is elérő faóriás, nálunk átlagosan "csak" 30-40 méter magasra nő. Nem a legjobb választás egy olyan helyre, ahol csak 6-8 m áll a rendelkezésére. Közepes vízigényű, páraigényes faj, a városi klímát egyre nehezebben viseli, a Kertészeti Egyetem Arborétumában is egy idő után megbetegedett és kihalt mindkét példánya. Metszeni nem szokás, így majd az idő eldönti, hogy milyen sors vár rá. Bemutatjuk a Föld legkülönlegesebb fáit videón!
Növénye egy mediterrán származású gránátalma (Punica granatum). Ápolásáról bővebben itt olvashat: Mediterrán hangulatot idéz kertünkben a gránátalma