2206. Hogyan díszítsük a kertünket pozsgás növényekkel? - 1. rész
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens, vagyis pozsgás növények, egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel őket a kertünk és az udvarunk dekorálására.
A szukkulens növények nagyszerűen díszítik a kertünket, főleg ha többféle növényt teszünk egymás mellé. Jóllehet ezeket a növényeket nem nevezzük virágoknak, mégis színesek. Ebben a cikkben a majomfa, a kövirózsa és a deres csenkesz párosításáról is szó esik majd.
Az előző részből megtudhattuk, hogy hogyan kell pozsgás növényekkel falakat díszíteni, vagy jobban mondva készíteni. Ezúttal egy pár igen érdekes és színes pozsgás fajtával ismerkedünk meg, amelyek egyedivé tehetik kertünket.
Most olyan növények bemutatására kerül sor, amelyek jól mutatnak a medencék mellett, a teraszokon és bárhol a szabadban. Emellett még egy pár ötlettel is szolgálunk a cserepes pozsgás növények elültetéséhez, úgy, hogy azok színessé és kellemessé tegyék a környezetünket.
Eddig más sokféle változatát láttuk a pozsgás növények felhasználásának, de ezzel még koránt sincs vége a lehetőségeknek. Mivel olyan sokfajta és változatos pozsgás növény létezik, a lehetőségek szinte kimeríthetetlenek. Nézzünk meg egy pár új ötletet!
Kedves Réka! Igen a tavasz ideális lehet a sarjnövények leválasztására, ha már elég fejlettek hozzá. Ha még nem elég nagyok, várjon inkább egy évet, addigra biztosan elérik a megfelelő fejlettséget. Kezdetben célszerű általános virágföld és homok 4:2 arányú keverékét használni, így a még gyenge gyökerek képesek lesznek megerősödni. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát?
Tisztelt Érdeklődő! A Katalin cseresznye biztosabban terem pollenadóval, ilyen például a Germesdorfi és a Van fajtájú cseresznye. A továbbiakat kérem nézze meg honlapunkon: www.diosgazda.hu ahol a Fajtaismertetőben megtalálja többek között a Katalin fajtát is.
Kedves Jenny! Az Amarillisz leveleit most vissza lehet vágni, a fagyok elmúltával kiültethető jó tápanyag tartalmú kertbe. Majd újra hajt, és a leveleket kell gondozni, rendszeresen öntözni, és hetente legalább egyszer magas kálium és foszfor tartalmú műtrágyával beöntözni, de lehet lomtrágyával is öntözni, a muskátli virágtáp is jó. A Cliviát is napos helyen most már lehet öntözni, az előbb írt lombtrágyával hetente kezelni, és nyár közepére jó, napos helyen meghozza a virágszárat. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen egy tavaszi kankalin (Primula elatior) látható.
Kedves Mariann! Válaszul felsorolnék néhány oldalunkon előzőleg megjelent cikket, illetve szakértői választ, ami remélhetőleg segít majd a problémája megoldásában. Ha úgy gondolja, hogy ezek után sem kapott választ a kérdésére, akkor néhány képpel csatolva írjon ismét nekünk. A cikkek és szakértői válaszok tehát: Cikkek: Yucca: az univerzális szobadísz Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát? Szakértői válaszok: Yukkám levelei kókadoznak Yukkám levelei barnulnak! Yukka alsó leveleinek a száradása