221. Hétvégi kirándulási tipp: Vácrátóti boranikus kert
A Budapestről közvetlen buszjárattal, alig egy óra alatt elérhető Vácrátóti arborétum megér egy kirándulást! Hoztunk néhány fotót kedvcsinálónak.
A Budapestről közvetlen buszjárattal, alig egy óra alatt elérhető Vácrátóti arborétum megér egy kirándulást! Hoztunk néhány fotót kedvcsinálónak.
A késő tavaszi fagykárok számos gyümölcsösben szinte teljes terméskiesést okoztak, ezért újra összegyűjtöttük, hogy ebben az évben hol nyílnak szedd magad gyümölcsösök.
Idén 30 éves Magyarország első hegyvidéki nemzeti parkja, a Bükki. 1300 növény- és 22 000 állatfaj otthona. Nézd meg a legszebb részeit videón!
Az Energiaklub bemutatja a legfrissebb eredményeket és elméleteket. Jön a tenger és a szén-dioxid? Valóban melegebb van, mint négy éve?
A Tihanyi-félszigettől a Kis-Balatonig, a Káli-medencétől a Szent György-hegyig, Pécselytől Keszthelyig csupa izgalmas terület vár ránk. Megmutatjuk.
Kedves Nagy Józsefné! Minél nagyobb a cserép, annál jobb, de érdemes legalább 25 centiset venni. Fontos, hogy az alján legyen lyuk, amelyen keresztül a víz tud távozni. Ősszel az első fagyokig bármikor elkészítheti. Tulipán, nárcisz, gyönygyike, császárkorona, jácint, krókusz mind mehet cserépbe. Figyelmébe ajánljom a következő videónkat is: Ami ezzel a témával foglalkozik. Üdv, Édenkertész
Kedves Cate! A képen látható tök sütőtök és takarmánytök egyaránt lehet, sőt akár gömb cukkini is, vagy akár ezek hibridje is. Mivel a fajta nem ismert, így úgy vélem, egy "magától kelt" növényről lehet szó. Az, hogy ehető tök-e vagy sem sajnos kép alapján nem eldönthető, viszont tapasztalati úton lehet megállapítani, ugyanis a takarmánytökök, halloween tökök keserűek, így a termést megsértve, megkóstolva rögtön megtudjuk, hogy fogyasztható kategóriába tartozik-e vagy sem. Üdv, Megyeri Szabolcs
Erre a kérdésre nemigen tudok választ adni. Helyszíni szemle szükséges hozzá.De valóban tényként kell kezelni, hogy a koros bokroknak és fáknak nagy kiterjedésű gyökérrendszerük van.Akár az is lehet megoldás elsőre, hogy a pince felől kiássák a talajt és megnézik a valóságot. Tényfeltárást saját szemmel sokkal hasznosabb, mint a találgatás. Amennyiben megakarják menteni a bokrot, akkor lehet, hogy az is elégséges, hogy eldarabolják a gyökerét a pince felöl. Jövő évben kifog derülni, hogy megharagszik a bokor ezért csonkolásért vagy sem. Molnár Gábor Éva, kertészmérnök
Kedves Nikoletta, Kép alapján egészségesnek látom a gyökereit. Lehet, hogy nem most, de fog még virágozni, de érdemes neki rendszeresen tápoldatot adni. Ki fogja heverni! Üdv, Édenkertész
Kedves Tünde! Széleslevelű galagonyának tűnik. Termése nem fogyasztható. Nem mérgező, de nem is élvezhető. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs