2416. Hogyan készítsünk levendulás teasüteményt?
Ezek a levendula sütemények mesések! Szinte bárki el tudja őket készíteni, és biztosan új ízt visznek a hétköznapokba. Nézzük akkor, hogy hogyan kell elkészíteni ezt a levendulás édességet.
Ezek a levendula sütemények mesések! Szinte bárki el tudja őket készíteni, és biztosan új ízt visznek a hétköznapokba. Nézzük akkor, hogy hogyan kell elkészíteni ezt a levendulás édességet.
A legtöbb ember azért termeszt mangófát, mert egyszerű nevelni és gondozni őket. A megfelelő területen a mangó termesztése nem kerül semmilyen erőfeszítésbe, de ez nem jelenti azt, hogy nem igényel semmilyen munkát. Nézzük, hogy mire kell oldafigyelni a mangó termesztésénél!
Az előző részben arról kaphattunk fontos információkat, hogy hogyan válasszuk ki a mangó csemetéket. Ebből a részből pedig azt tudhatjuk meg, hogy hogyan kell magról mangót termeszteni. Az eljárás meglehetősen egyszerű, így bárki termeszthet mangót.
Elérkeztünk a mangófa termesztésének az egyik fő eleméhez: a metszéshez. Mint általában minden fát, a mangófát is metszeni kell, ha azt szeretnénk, hogy formás és kis termetű legyen. Ha viszont szeretjük a hatalmas fákat, akkor elég csak egyszer-kétszer megmetszeni, és aztán hagyhatjuk szabadon nőni.
Mivel a konyha a ház központi része, egyre elterjedtebbek a környezetbarát megoldások a konyhában is. Ide tartozik többek között az energiatakarékos ételkészítés és takarítás, a természetes étkezés és a mérgező kémiai szerek kerülése az egészséges konyha érdekében.
Kedves H.Adél! A képen egy futó filodendron (Philodendron scandens) látható. A magas páratartalmat igényli, szereti ha permetezik lágyvízzel. Kicsi a fényigénye, hőigénye közepes (25 C). Hazája: Dél-Amerika
Kedves Horváth Margit! A növények nagyon jól fejlődnek, sóderos, homokos talajon! A tápanyag-utánpótlásról kell gondoskodni, mert a jó vízelvezetésű talaj mellett kell még tápanyag is. Az a baj, hogy az Osteospermum -félék között, van fagyérzékeny, van örökzöld és van télálló is! A lagtöbb faj azonban fagyérzékeny. Javaslom, hogy most szedje ki cserépbe és úgy teleltesse át tavaszig, majd az állandó helyére ültesse el. A teleltetését egyébként takarással lehet megoldani, de a fagykárnak ki van téve így is.
Kedves hömpölygő! Az a baj, hogy a napos rész "fakította" ki! Félárnyékos helyre kell ültetni. Saját tapasztalatom is volt japán juharral. Félárnyék és kissé napos helyre ültesse át! Nem kell takarni, fagytürő növény!
A kála nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de télen a 10 fok az ideális számára. A téli meleg fűtött szobában a növény elszárad, ezért ilyenkor állítsuk a cserepét egy kavicsos tálcára, és permetezzük a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, ez természetes folyamat ilyenkor pihen a növény. Tavasszal, a májusi fagyok után kell kiültetni a virágoskertbe és ősszel a fagyok előtt bevinni. A sarjakat le kell vágni, csak a főtörzset meghagyni. Szereti a napfényt, hetente 2 x kell öntözni.
Kedves mazda6! A képen egy gyompálma látható (Chamaedorea elegans). Eredeti hazája Mexikó. A hegyi, nedves klímát szereti, ezért ne hagyja kiszáradni. Aránylag igénytelen növény, de a vízre és a közvetlen napfényre érzékeny. A félárnyékos, világos helyeket szereti. Nagyon lassan nő, ezért átültetni csak akkor kell, ha kinőtte a cserepet. A takácsatkák szeretik, de ezt a megfelelő szerrel (pl.: Flumite 200) ki lehet őket írtani.