2441. Ismerjük meg a sodrómolyokat! - 1. rész
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A Choristoneura rosaceana és a Pandemis limitata sodrómolyok többek között gyümölcsfákon, rózsabokrokon, fűzfákon, vadcseresznye fákon, galagonyabokrokon, somfákon, és nyárfákon élősködnek.
A nyári lárvák megelőzésése érdekében fontos, hogy a fákat már tavasszal bepermetezzük. Ha elmulasztjuk a tavaszi rovarirtást, nyáron több alkalommal is szükség lesz ennek bepótolására (úgy júliusban, mint augusztusban, de valószínűleg szeptemberben is), hogy megvédjük a későn érő gyümölcsöket.
A barackmoly többnyire az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafákon élősködik. Tavasszal a barackmoly lárvák befúrják magukat a friss hajtásokba és rügyekbe, azok hervadását és pusztulását okozva ezáltal.
A barackfa moly a cseresznye, a vadcseresznye, az őszibarack, a sárgabarack, a nektarin, és a szilvafán élősködik. A barackfa molylárvák a földről vagy a föld alól hatolnak a fák kérge alá, nedvet és forgács nyomokat hagyva a fa törzsén a föld felszíne felett.
Az erdei turbolya az ernyősök családjába tartozik. Ez a gyomnövény 30-120 cm hosszú, de elérheti akár a 180 cm-es magasságot is. Nézzük meg, hogy miért kell odafigyelni ezeknek a növényeknek a szaporodására!
Kedves Réka! Igen a tavasz ideális lehet a sarjnövények leválasztására, ha már elég fejlettek hozzá. Ha még nem elég nagyok, várjon inkább egy évet, addigra biztosan elérik a megfelelő fejlettséget. Kezdetben célszerű általános virágföld és homok 4:2 arányú keverékét használni, így a még gyenge gyökerek képesek lesznek megerősödni. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát?
Tisztelt Érdeklődő! A Katalin cseresznye biztosabban terem pollenadóval, ilyen például a Germesdorfi és a Van fajtájú cseresznye. A továbbiakat kérem nézze meg honlapunkon: www.diosgazda.hu ahol a Fajtaismertetőben megtalálja többek között a Katalin fajtát is.
Kedves Jenny! Az Amarillisz leveleit most vissza lehet vágni, a fagyok elmúltával kiültethető jó tápanyag tartalmú kertbe. Majd újra hajt, és a leveleket kell gondozni, rendszeresen öntözni, és hetente legalább egyszer magas kálium és foszfor tartalmú műtrágyával beöntözni, de lehet lomtrágyával is öntözni, a muskátli virágtáp is jó. A Cliviát is napos helyen most már lehet öntözni, az előbb írt lombtrágyával hetente kezelni, és nyár közepére jó, napos helyen meghozza a virágszárat. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen egy tavaszi kankalin (Primula elatior) látható.
Kedves Mariann! Válaszul felsorolnék néhány oldalunkon előzőleg megjelent cikket, illetve szakértői választ, ami remélhetőleg segít majd a problémája megoldásában. Ha úgy gondolja, hogy ezek után sem kapott választ a kérdésére, akkor néhány képpel csatolva írjon ismét nekünk. A cikkek és szakértői válaszok tehát: Cikkek: Yucca: az univerzális szobadísz Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát? Szakértői válaszok: Yukkám levelei kókadoznak Yukkám levelei barnulnak! Yukka alsó leveleinek a száradása