251. Érdekes tudnivalók az eukaliptuszról
Kevesen tudják, hogy az eukaliptuszok egyes fajtái nagyon magasra nőhetnek. A világ legmagasabb fái között tartják számon őket. Vessünk egy pillantást ezekre a gyönyörű fákra.
Kevesen tudják, hogy az eukaliptuszok egyes fajtái nagyon magasra nőhetnek. A világ legmagasabb fái között tartják számon őket. Vessünk egy pillantást ezekre a gyönyörű fákra.
A szárnyas kecskerágó cserjének nagyszerű az őszi lombozata, és kevés karbantartást igényel. A metszést sokféleképpen lehet elvégezni. Cikkből megtudhatjuk, hogyan kell megmetszeni egy túlságosan megnőtt bokrot!
A magyal jól bírja a szélsőséges időjárást, és mivel örökzöld, télen is elrejti a kertünkert a kíváncsi tekintetek elől. Tuja helyett is remek választás.
Nem is gondolnánk, hogy vizes talajon is lehet egészséges kertünk. Pedig, a megfelelő, nedves talajt kedvelő fák és cserjék kiválasztásával ez könnyen megoldható.
A kínai selyemmirtusz Ázsiában őshonos, de világszerte nagyon elterjedt díszcserje, színes virágainak és sima kérgének köszönhetően. Nézzük, hogyan kell ültetni, gondozni, metszeni és szaporítani ezt a gyönyörű növényt!
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A barátcserje augusztustól októberig virágzik. Ha kap elég nedvességet, és fényt, virágoznia kell. Fog is az idén!
A fajok többsége évelő lágyszárú, néhány félcserje, egy csoportjuk egy- vagy kétéves lágyszárú. Tartsuk a földjét mindig nedvesen, két öntözés között hagyjuk, hogy a talaj felszíne egy kicsit kiszikkadjon. Lehetőleg szobahőmérsékletű vizet használjunk, s ügyeljünk, hogy az is csak a talajt és ne a leveleket érje. Páratartalom: Nagy páratartalmat igényel, ezért a cserepet állítsuk nedves kavicsrétegre. Betegségek: A tűző naptól sárga foltos lesz a levele, a túlöntözés tőrothadásos megbetegedést okozhat. Ha a virágok és a levelek penészesek, botrítisz- vagy lisztharmatfertőzés támadta meg.
A trombitafolyondár (Campis sp.) kedveli a meleget, ezért csak napos, széltől, tavaszi fagytól védett helyre telepítsük. Fontos számára a jó vízgazdálkodású, kicsit nedves, tápanyagban gazdag talaj. Szereti, ha a gyökérnyak körüli része árnyékban van, amit úgy biztosíthatunk számára, hogy alacsonyabb cserjét, évelő virágot ültetünk eléje, vagy vastagabb mulcsréteggel (így fenyőkéreggel) takarjuk földjét. Nagy termetű fajtái (mint a Campis radicans) elérhetik akár a 8-10 métert is. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, ha felfuttatjuk valahova. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, így a főhajtása is folyamatosan vastagodik. Önálló kapaszkodásra képes, de mivel évről évre sok hosszú hajtást nevel - mégis célszerű körülbelül 3 mm vastag drótból álló támrendszerrel segíteni.