2616. Védjük meg szobanövényeinket a kártevőktől!
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
Igen sokféleképpen dekorálhatunk egy szobát, ilyen megoldást jelentenek a csíkok is. Lehet, hogy eleinte kissé extrém megoldásnak tűnik, de a csíkok felvillanyozhatják a teljes szobát.
A Budai Kertcentrum egész nyáron várja a látogatókat. Lássuk, milyen programokkal és különleges lehetőségekel várják az érdeklődőket!
A hálószoba berendezése egy igen kellemes és mókás tevékenység. A konyhával, nappalival és családi szobával ellentétben a hálószobánk egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A hálószobának nyugtatónak és csendesnek kellene lennie.
Ha szeretünk kagylókat gyűjteni, de a tengerpartról visszaérve nem tudjuk, mit kezdjünk velük, miért ne foglaljuk őket egy szép kollázsba, amit mindenki megcsodálhat?
A lótetű ellen a Lótetű Arvalin hatásos, szinte minden gazdaboltban kapható.
A tünetek moníliás megbetegedésre utalnak. Ez a kórokozó azonban virág- és hajtáspusztulást is okoz, amely kajszin és a meggyen igen gyakori. Az alábbi oldalon bővebben olvashat róla:
A fiatal levelek természettől fogva összefüggő lemezűek, tagolatlanok. Idősebb kori levelek esetében a fényhiány, a hideg levegő, a víz- és a tápanyaghiány lehet az ok. A magas növényeknél általában azért fordul elő, mert a víz és a tápanyag nem jut el a felső levelekhez. A léggyökereket a földbe kell nyomni vagy nedves támasztékra kell kötözni.
A szobapáfrány kényes növény, szinte napi odafigyelést igényel, ezért semmiképpen nem ajánlanám kezdő kertészeknek. A fenti állapotba került növényt szinte már lehetetlen megmenteni, de ne adjuk fel próbálkozás nélkül! <p> Az elszáradt leveleket el kell távolítani, mivel azok már nem zöldülnek ki többé. Az átültetéshez tőzeges, "A" típusú virágföldet kell használni. Az átültetés során ne rázza le a gyökerekről a régi földet, hanem azzal együtt helyezze az új cserépbe. <p> A föld túlöntözését és kiszáradását is egyaránt kerülni kell. Mivel páraigényes növény (hiszen a trópusokról származik), ezért a lakás levegőjétől függően naponta-kétnaponta spriccelni kell vízzel a leveleit. A téli hónapokban kéthetente, nyáron hetente tápoldatozza szobai levéldísznövényeknek való tápoldattal. <p> A növénnyel kapcsolatos további általános leírást a lenti linken lehet elolvasni.
A fenti leírás alapján a kérdezőnek a meggy alany-részének sarjhajtásaival kell megküzdenie. A sarjhajtásokkal sajnos csak a metszőolló tud elbánni. Ha végleges (drasztikus) megoldást szeretne, akkor nem elég kivágnia a fát, hanem gyökerestől kell kiszednie ahhoz, hogy megállítsa a sarjképződést.