2616. Védjük meg szobanövényeinket a kártevőktől!
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
A rovarok és a betegségek sok szobanövény pusztulását okozzák minden évben. Néhány egyszerű intézkedéssel megvédhetjük növényeinket a rovaroktól, még mielőtt azok elpusztulnának.
Igen sokféleképpen dekorálhatunk egy szobát, ilyen megoldást jelentenek a csíkok is. Lehet, hogy eleinte kissé extrém megoldásnak tűnik, de a csíkok felvillanyozhatják a teljes szobát.
A Budai Kertcentrum egész nyáron várja a látogatókat. Lássuk, milyen programokkal és különleges lehetőségekel várják az érdeklődőket!
A hálószoba berendezése egy igen kellemes és mókás tevékenység. A konyhával, nappalival és családi szobával ellentétben a hálószobánk egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A hálószobának nyugtatónak és csendesnek kellene lennie.
Ha szeretünk kagylókat gyűjteni, de a tengerpartról visszaérve nem tudjuk, mit kezdjünk velük, miért ne foglaljuk őket egy szép kollázsba, amit mindenki megcsodálhat?
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!