2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor