2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Semmi! teljesen természetes jelenség. üdv
Hazánkban több, mint 60 faj tartozik a címeres poloskákhoz, életmódjuk különböző. Vannak, melyek avar alatt telelnek, a talaj felső rétegében. Elképzelhető, hogy a talajból kerültek a lakásba. Ősszel, amikor a hőmérséklet lecsökken, a telelőre vonuló állatok gyakran a napos házfalra húzódnak, ott melegednek, és a nyitott nyílászárókon a lakásba is behúzódnak a melegre. Valószínűbb, hogy ez történt. Az ablak, a redőny réseiben meglapuló poloskákat a háztartási célra forgalmazott rovarölő szerekkel (spray) kezelheti, ezek többsége piretroid tartalmúak(is), hatnak a poloskafélék ellen. A növényeken élő egyedeket a háztartási rovarölő szerekkel ne kezelje, mert leperzseli a növényeket. Ellenük a Talstar, Decis, Karate szabadforgalmú rovarölő szerek hatásosak. A virágok rovarölő szeres permetezése lakásban nem végezhető.
Tudomásom szerint a telekhatártól való 3 méteres ültetési távolság a fákra vonatkozik. A cserjékre, sövényekre 1,2 méter az előírás. Érdemes a helyi szabályozást is megismerni, esetenként a helyi előírások eltérnek az országos szabályoktól. Léteznek tujafélék, melyek nem fa alkaltúak, hanem bokorszerűek, széles, lapos lombot képeznek. Ültetésnél nagyobb tőtávolságot kell ezért tartani. Tiszafa-félék is lassan nőnek és örökzöldek, szintén alkalmasak sövény kialakítására. Kertészeti árudákban érdemes körülnézni, ott sokféle tuja egymás mellett megtekinthető, összehasonlítható.
Szerintem a bordós árnyalat és a pöttyök külön (egymástól független) dolog lehet. A bordós árnyalat, ha fokozódik és barna, majd egyúttal puha is lesz a levél, akkor az bakteriális fertőzés. A pöttyök pedig(látatlanban)szerintem atka szivásnyomok. Kettős kezelést javaslok:1x rovarölőszeres és 1x gomba és baktériumölőszeres permetezés. üdv
Hol tartja? Mert elképzelhető, hogy a hideg miatt, ugyanis télen a növény takarást igényel.