2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
A gyümölcs lehullásának több oka is lehet. A május eleji fagy is okozhatott olyan hatást, aminek következtében lehull a fejlődő gyümölcs. Ilyen esetben a stresszhatást védő lombtrágyával (pl Biofit) védekezhetünk. Esetleg szélvihar, vagy hosszabb ideig tartó csapadék hiány is okozhatta a lehullást. Sajnos az ilyen természeti időjárás miatti problémák ellen nem tudunk védekezni.
Kedves Vyvien Fable! A pontosításhoz tudnunk kellene, hogy eddig milyen növényvédő szerekkel kezelték a rózsákat, milyen dózisban és milyen időjárási körülmények között? Esetleg fényképek is sokat tudnak segíteni nekünk. Üdvözlettel: Növényorvos
A vásárolt növény nem télálló, mivel indiai származású. Egynyáriként tartható, mely a fagyokig díszít. Sajnos bővebb információt én sem tudok erről a növényről, mivel én is most hallom először a nevét. A virágágyakban központi helyre kerüljön, mivel magas növésű. Üdvözlettel Kiss Krisztián
Kedves hömpölygő! Az agyagos talaj problémája sokaknak okoz fejfájást. Habár legtöbbször ezt ajánlják, de a homok és a kavics hozzáadása legtöbbször nem bizonyul hatékonynak. A talajforgatás is segíthet, de hosszabb távon az sem hatékony. A szervestrágya, komposzt fellazítja kissé a talajt, de csodára nem kell számítani. Az agyagos talajban a tápanyag is nehezebben terjed, ezért ajánlott nagyobb mennyiségben kijuttatni. A homokos, kavicsos megoldást esetleg talajtakaróval tehetjük eredményesebbé, különben ahogy írta is, a nedvesség hamar elpárolog. Az agyagos talaj ellen leggyakrabban emelt ágyással szoktak védekezni, de az Ön esetében ez sem megvalósítható. Akik nem engedhetik meg maguknak (és a legtöbben ebbe a kategóriába esnek), legtöbben a növényeiket szokták a kertjük talajához igazítani. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Kertészkedés szegény talajban Mit ültessünk, ha rossz vízelvezetésű a talajunk? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk?
Kedves hömpölygő! Az igények: Fényigény: félárnyékba, napra Vízigény: közepes Talajigény: jó vízelvezetésű kerti talaj, amit tőzeggel lehet dúsítani Az e-mailom: info@kertrendorseg.hu