2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves Zsó65! Addig futnak, amíg van helyük, de ha esetleg nagyon elkanászodnának, akkor nyugodtan vágja le metszőollóval, de szerintem nem fogja túlnőni a rendelkezésre álló helyet!
A rózsarozsda elsődleges fertőzési forrása a fertőzött, lehullott levél, ezért azokat mindig össze kell szedni és lehetőleg elégetni, megsemmisíteni. Alakító metszésekkel is lehet csökkententeni a fetőzöttséget, a beteg növényrészek eltávolításával. De ha mindez nem segít, akkor vegyszeres kezelést érdemes használni. A legjobb az első tünetek megjelenésekor megkezdeni a permetezést 10-14 napos időközökkel. Biztos, ami biztos alapon, a permetezést ismételjük meg többször. Szabad kategóriájú rozsda elleni szerek: Dithane M45, Manzate 75DF, Miltox Sp. Extra.
Kedves Ági! Inkább fagykárra gondolnék a képeket látva. Nem tudom, milyen volt ott az éjszaka, az Ön leírása alapján nem volt, de mégis annak tűnik. Elsodródott növényvédő szer is eszembe jutott, de az előbbi nagyobb valószínűségű. A károsodott részek elpusztulnak majd, ezeket le is lehet vágni, újra fog hajtani. Üdvözlettel: Növényorvos
Sajnos az első egyedek megjelenésekor kell kezdeni már a védekezést. A védekezés a fiatal lárva és a kifejlett liszteske ellen hatékony. A tömeges megjelenés után már csak sűrű kezelésekkel érhet el valamilyen eredményt. A szerek váltogatása is szükséges. 3-4 naponta, a várakozási időket és az időjárást figyelembe véve lehet használni a következő szabadforgalmú szereket: Nomolt 15 SC, Sanmite 20 WP, Chess 25 WP, Cyperkill 25 EC. Ezek érintő hatásúak, így a levél hátuljára is kerüljön. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Czibik István! Látatlanban nem tudok semmit mondani sajnos. Kérem bővebben fejtse ki, hogy milyen a talaj, milyen fajok, fajták vannak. MIt szeretne kivágni és mit szeretne telepíteni. Ebben a formában fogalmam sincs, hogy Ön mire gondol. E-mailben is írhat: info@kertrendorseg.hu