2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves francesco! A képen egy Synadenium grantii van. Magyar neve nincsen igazán, de az Afrikai tejvirág elnevezést fordítottam angolból. Dugványozással és magvetéssel szaporítható.
A képen Catharantus (Vinca, meténg) látható. Gondozásáról itt olvashat >>
Üdvözlöm! A képen Fittónia (Fittonia verschaffeltii) látható. Ajánlom figyelmébe, egy korábbi cikkünkat, ami nagyszerűen bemutatja a növényt, a gondozását is: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/fittonia-fittonia-verschaffeltii-/2453/
A két jelenség nem feltétlen függ össze. Tudni kellene,hogy barna vagy sárga foltosodás van a leveleken? Ha barna és puha akkor baktériumos-gombás fertőzés. Ez többszöri (gombaölős) permetezéssel gyógyítható. Ha sárga és nem puhul a levél akkor csak az erős nap hatására megégett. Ez nem számít betegségnek,árnyékba kell lennie és kiheveri. A bimbók leszáradásának már több oka lehet de mind tartási problémára utal. Sok fény-alacsony pára-huzat-a növény elmozdítása, elfordítása fejlődés közben-túl sok vagy túl kevés víz-esetleg tápanyag hiány. Ezek közül tessék kiszűrni a valós oko(ka)t. Sok sikert
Kedves Érdeklődő! Sövénynek tökéletes a csodasövény (szilfa, Ulmus sp.), de nagyon sok közül válogathat, ha változatosabbat szeretne a szomszéd kertjénél :) Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek. Tűztövis sárga és narancs termésű fajtái Egyéb lehetőségek: FagyalTarka levelű magyal JezsámenMagyal Japán vérborbolyaKecskerágó (Bravo)Sárgatarka levelű kecskerágóÖrökzöld puszpáng