2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Tisztelt Petra! Ha a Glialkát az előírás szerint keverték be (10 l vízhez 1 dl Glialka) és ezzel permeteztek, akkor nem nagy a növények túlélési esélye. Esetleg a fásszárúak - rózsa és fás szárú bazsarózsa - élhetik túl. Ha viszont tényleg "csak" összekeverték a Glialkát véletlenül a rovarölő szerrel és a permetlevet a rovarölő szerre vonatkozó utasítások szerint keverték be (10 l vízhez 3-15 ml) akkor jó esély van a növények túlélésre. Aktívan nem tudnak sajnos segíteni a növényeknek, hanem meg kell várni, hogy az alvó rügyek kihajtanak-e. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kérdező! Az uborkán a peronoszpóra kórképe látható, a paradicsomon pedig a fitoftóra tünetei. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő! Sajnos ránézésre nem tudom megmondani, hogy ehető banánfajtája van-e (annak tűnik), többségében itthon azért nem lehet máshoz hozzájutni. Gondozásáról bővebben itt olvashat >>
Kedves Jucek75! Szerintem valamilyen gomba betegség lesz. Javaslom, hogy permetezze le valamelyik széles spektrumú gomba ölő szerrel. A Dithane és a Ridomil jó választás, akár keverve is lehet egyszerre. Átültetéshez a tavaszt esetleg az őszt javaslom. Szereti a jó víz gazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt, de szépen fejlődik sovány talajon is. Az ültetéshez az ültető gödörbe keverjen tőzeget és komposztált szarvasmarha trágyát.
Tisztelt Enhi! A betegség neve aszkohitás levélfoltosság. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu