2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu