2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves Marianna! A képek alapján ki merem jelenteni, hogy fagyás sérülések, nem betegség, vagy kártevő! Vágja vissza az élő, egészséges részekig és sokat öntözze, tegye napos helyre. A tartási körülmények jók, ne változtasson!
Üdvözlöm! A keserű mandulát elsősorban a gyógyszeripar hasznosítja. A kertekben édes, azaz az "ehető" mandulákat szokták ültetni, szerintem azok az Ön fái!
Tisztelt Valcsi! A képen látható epernek a levelén és a virágon lévő szürkés barna foltok vagy a rovarölősszer enyhe perzselése lehet fiatal növényi részeken vagy sárgás vöröses szélel a szamóca citiás levélfoltosságára utalnak. A beteg vagy perzselt leveleket részeket távolítsuk el és a növénty a következő gombaölőszerekkel permetezzük le - Dithane-M45. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Maria! A Rhododendron a talajra nagyon érzékeny, kimondottan a savanyú talajt szereti (keverjen a földjéhez erősen savanyú kémhatású tőzeget) és rendszeresen öntözze Rhododendron tápoldattal. A félárnyékos hely a megfelelő a számára, a tűző napot egyáltalán nem kedveli.
Kedves Ági! Megfelelő öntözés és tápanyag utánpótlás mellett szerintem ebben a jó időben néhány hét múlva biztosan fog látni pozitív változást.