2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Ha a fű számára nem biztosítjuk a számára optimális igényeket, sajnos hiába várjuk, hogy angol pázsithoz hasonlót kapjunk. Árnyékos helyen mohák telepdhetnek meg benne, nem rendszeres nyíráskor a gyomok hatalmasodhatnak el. Aró, fehér kártevő lehetne pajzstetű is, de az nem él a gyepben. Talán a nedves környezet okozhat valamely gomba elszaporodását benne. <p>A gyepápolásról bővebben olvashat kapcsolódó írásainkban.
Egy kerti tó építésekor mindenképp számítani kell az odalátogató állatok, rovarok, bogarak esetleges zavaró hatásával. Cukros víz vagy sör a kert másik sarkába való kihelyezésével néhány darázs elcsábítható a tótól.
Ajánlom az alábbi cikk és videó megtekintését, kimerítő választ kaphat kérdésére:
A takácsatkák elszaporodása mindig a száraz levegőjű szobákban várható. Atka elleni permetezést követően rendszeres párásítással elkerülhetjük, hogy újra megjelentjenek növényeinken.
A kefevirág (Callistemon citrinus) a nagyméretű dézsák jellegzetes növénye. A napos, meleg helyet kedveli. Talajban a savanyút, vízből a lágyat igényli, öntözni nyáron rendzseresen kell, de a pangó víz gyökereit elpusztítja. Elvirágzás után célszerű visszametszeni, télre pedig fagymentes helyre állítani. Télen is figyeljünk a földlabdájára, ne hagyjuk kiszáradni. Rendszertelen öntözés vagy egy kártevő is okozhatta a levelek lehullását.