2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
Kedves kertészkedő! Sajnos a mellékelt kép olyan kicsi, hogy a látottak alapján érdemi választ nem tudunk adni. A leírásból pajzstetűre lehet következtetni. Próbáljon ez alapján utánanézni. Amennyiben feltevésünk beigazolódik, javasoljuk a növény ACTARA 25 WG-vel történő permetezését, 2-3 ismétléssel, valamint a növény megtisztítását a "gömböktől". Hogyan védjük kerti növényeinket a pajzstetvektől?
Én arra gondolok, hogy a növénynek nem jó helye van, át kellene tenni másik helyre. Sajnos az ilyen jellegű levélelszíneződést sok dolog okozhatja, biztosat nehéz mondani.Talán a páratartalom nem elég neki, a flamingóvirág meleg, párás esőerdőkben tenyészik. A banán termesztése Törpebanánok: Musa Cavendishii A banán gondozásának lépései
A gömbakácot a közönséges akác törzsére 2-2,2 m magasságban oltják. A nemes ettől a ponttól kiindulva fejlődik, a talajjal nem érintkezik, tehát a föld alatt kúszni sem tud.
Az elszárdt leveleket mese le tövestől. Felüdülnek a növények, ha lezuhanyozzuk őket, a rendszere öntözésen kívül. Kérdés, hogy mikor voltak átültetve, elfogyott-e a fölldjükből a tápanyag, mert akkor érdemes lenne tápoldatot is keverni öntözővizükbe. Mindkét növény kihelyezhető félárnyékos helyre a szabadba, csak figyelnünk kell földjüket, hogy ne száradjon ki. Ajánlom az alábbi olvasnivalókat: Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket? Hogyan kell szakszerűen tisztítani a szobanövények leveleit? Növényeink megfelelő tápanyag-utánpótlása! Betegek a növényeid? Bemutatjuk a helyes téli tartást!
A fotón katicabogár lárvái láthatóak, amik az idei évben nagyon felszaporodtak, mivel rengeteg táplálék - azaz levéltetü - került az útjukba, tehát nem kártevő, hanem hasznos rovar. A fűz sárgulását tápanyaghiány okozhatja. Kertek tápanyagutánpótlása, trágyázása Védekezzünk kétpettyes katicabogárral a levéltetvek ellen!