2651. Ismerjük meg a madárberkenyét! - 1. rész
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
A vadkörtéhez és vadalmához hasonlóan a madárberkenye (Sorbus aucuparia) is a rózsafélék (Rosacea) családjába, ezen belül pedig a berkenye (Sorbus) nemzetségbe tartozik.
Ebben a részben a madárberkenye fejlődési szakaszairól olvashatunk. Lépésről lépésre kísérjük a madárberkenye virágzását, érését és őszi lombhullatását.
Valószínűleg ritkaságának köszönhető, hogy a csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) szépségét nem értékeljük kellően. Általában kicsivel nagyobb, mint egy bokor, de a vadonban három-négy méter magasra is megnő.
A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) különleges formájú és színű gyümölcsei szinte mindig magukra vonják a figyelmet. Tudjunk meg még többet erről a növényről, amit sokan díszcserjeként termesztenek.
A konténeres paradicsom termesztése nagyon jó dolog, a teljesség érzését adhatja, és ráadásul még finom is! Nincs szükség nagy kertre. Mindegy, hogy házban vagy panellakásban szeretnénk termeszteni, a konténerkertészet mindig jó megoldás.
A Zamioculcas fényes, mutatós levelei, csekély vízigénye és betegségekkel szembeni ellenálló képessége miatt kedvelt szobanövény, elsősorban levéldísznövény, de a kifejlett növény megfelelő körülmények között virágozhat is. Kontyvirágokhoz hasonló virágzata fejlődik, amely a mellékelt képen is látható.
A golgotavirág nyáron valóban szeret a szabadban, de télre fagymentes, de hűvös és világos szobába, vagy pincébe kell elhelyeznünk. Mérsékelten öntözzük viszont gyakran szellőztessünk.
A legtöbb meggyfán elszaporodott már a meggy blumeriellás betegségét okozó gomba, amley ellen nem csak permetezéssel, ha nem a lehullott levél elégetésével vagy talajba forgatásával is védekezhetünk, majd tavasszal lombfakadástól 2-3 hetente le kell permeteznünk 1-2 alkalommal a fát.
Biztos megoldásnak csak egy macskát tudok ajánlani, aki valóban elűzi a verebeket a kertből. Bár lehet kapni ultrahangos madárrisztót, nem tudom, az hatásos-e ellenük.
Az almafa ventúriás varasodása okoz barna foltokat mind a levélen, mind a termésen. Bár a levelek ettől még nem hullanak le a fáról, de az ősz közeledtével ez természetes állapot. A beteg leveleket legjobb ha elégetjük, majd lombfakadástól kezdve gombaölő szerekkel permeteznünk kell a fát.