2706. Hogyan építsünk saját raktárhelyiséget?
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Egy nap a gyógyfürdőben! Csodálatosan hangzik. Sajnos azonban nem mindenki engedheti meg magának ezt a kényeztetést. Gyakran miután minden számlánkat kifizettük, nem marad kidobnivaló pénzünk ilyen luxusra. Viszont egy hidratáló arcpakolás készítése pofonegyszerű, és így otthonában élvezheti ezt az olcsó, praktikus arcápolási módot.
Habár nem mindig szentelünk figyelmet nekik, amíg nem fájnak, izmaink használatával élünk, amivel gyakran visszaélünk.
Nagyon szórakoztató dolog otthon, saját kezűleg chipset készíteni, és sokkal ízletesebb, mit a boltban vett feldolgozott, csomagolt termék.
Egy főzéssel, vagy más lábon állással járó tevékenységgel töltött nap után lábaink megfájdulhatnak estére. Sokan ilyenkor elmennek, és nyugtató lábfürdőt vesznek, de nem mindannyian tehetjük ezt meg.
A festett zebralevél gondozása: Mint minden Calathea, magas páratartalmat igényel. Az otthon nevelt Calathea-k pusztulásának egyik fő oka, hogy nem biztosítják számukra a megfelelő páratartalmat. Helyezzük a cserepet tálcára, amelyet kb. 5 cm magasan agyaggolyócskákkal töltsünk fel. A tálca mindig legyen félig feltöltve vízzel, mert így tudjuk biztosítani a magas páratartalmat a túlöntözés veszélye nélkül. Kéthetente kezeljük felezett műtrágyával. Ne használjunk levélfényesítő készítményt! Ha szükséges, átültethetjük mészmentes földbe. Az aktív növekedési időszakban levő növényeket legjobb évente átültetni. Mivel a Calathea az öntözést illetően nagyon kényes, soha ne ültessük túl nagy cserépbe. Mindig pontosan eggyel nagyobb méretű cserepet használjunk. A nagyobb növényeket átültetéskor válasszuk szét. A tavasz végétől ősz elejéig inkább félárnyékos helyen fejlődik jobban.
Meg kéne nézni, hogy nincs-e kártevő okozta jel a növényeken. Ha a szártő megduzzadt, a levelek fodrosodnak, felhólyagosodnak, és elsatnyulnak, valamint a virágszár is torzul, akkor szár-fonálféreg tett kárt a tulipán virágzatán. Ellenkező esetben több tápanyagot és folyadékot igényel. A tulipánt 10 cm mélyre ültessük. Ha a hagymás virágok virítanak, rendszeresen szedjük róluk a virágot, mert így több energiájuk marad a hagyma nevelésére, és így biztosított a következő évi virágzás is.
Az Albízia selyemakác elég igénytelen növény, mindössze a védett, napos, meleg helyet kedveli, és mérsékelten száraz talajt igényel. Bármilyen talaj, még a sós is megfelelő számára. Júniustól szeptemberig több hullámban nyílik. Ha nem száradt ki, akkor egész biztosan rügyezni fog.
A ciklámen toktermése. Szaporíthatjuk magról, és gumóosztással. A magról szaporítás nehézkes, ezért nem preferálják. És azért sem, mert a gumóosztással szaporított növények különösen nagyok és erősek. A nyugalmi időszakban egyszerűen vágjuk szét a gumót középen. A vágási felületet mártsuk gomba elleni porba, majd ültessük a fél gumókat külön-külön cserépbe.
Nem kell elkeseredni, annyira nincs rossz állapotban mint azt a leírásból vártam! Biztos, hogy túltápozták különben nem lenne piacképes(emiatt most várható egy kis visszaesés). Az udvar még egy kicsit hűvös lesz neki éjszakára,viszont közvetlen napfényt ne kapjon!Szerintem átültetni sem kell, maradjon így a virágszárat nem kell bántani, csak akkor vágni ha visszaszáradt. Egyéb teendő csak a türelmes várakozás és a pára biztosítása.