2706. Hogyan építsünk saját raktárhelyiséget?
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Egy nap a gyógyfürdőben! Csodálatosan hangzik. Sajnos azonban nem mindenki engedheti meg magának ezt a kényeztetést. Gyakran miután minden számlánkat kifizettük, nem marad kidobnivaló pénzünk ilyen luxusra. Viszont egy hidratáló arcpakolás készítése pofonegyszerű, és így otthonában élvezheti ezt az olcsó, praktikus arcápolási módot.
Habár nem mindig szentelünk figyelmet nekik, amíg nem fájnak, izmaink használatával élünk, amivel gyakran visszaélünk.
Nagyon szórakoztató dolog otthon, saját kezűleg chipset készíteni, és sokkal ízletesebb, mit a boltban vett feldolgozott, csomagolt termék.
Egy főzéssel, vagy más lábon állással járó tevékenységgel töltött nap után lábaink megfájdulhatnak estére. Sokan ilyenkor elmennek, és nyugtató lábfürdőt vesznek, de nem mindannyian tehetjük ezt meg.
Kedves Anita! A fényképen az ernyős virágzat látszik csak egyértelműen. Jó lenne látni közelebbről az alsó leveleket, virágzatot, a szárat, ami pl. serteszőrös a medvetalpnál. A medvetalp levelei nagyobbak, de inkább nem bocsátkoznánk feltételezésekbe. A növény elég ritka Magyarországon, és inkább a bükkösökben, gyertyános-tölgyesekben él. Üdvözlettel: Növényorvos
Vágással lehet befolyásolni, de ezt a terültet hamar ki fogják nőni. Nem tudom, mekkora már, de a gyökerestől felszedett részeket pedig át lehet ültetni a kívánt helyekre. Üdvözlettel: Növényorvos
A kéthetente történő tápoldatozás, mellette a táprudak alkalmazása a talaj elsózásához vezethetett, mely önmagában is növénykárosodást eredményez. EC méréssel meghatározható a talaj sószintje. A második probléma a hagyományos golgota virágnál, hogy a jarovizációs szakasza elmaradt a növénynek. Ez egy meghatározott időtartamú alacsony hőmérsékleten tartás (teleltetés). A 18-20 °C nagyon magas ebben az időszakban, az ideális 5- max 10 °C. Ez a pihentetés nélkülözhetetlen a növénynek, bár tudom, lakásban ez nehezen megoldható. Üdvözlettel: Növényorvos
A kártevő nem marad ott a tett helyszínén - mint a betörő sem -, ezért nem látható. Ez a málnabogár, aminek a szeder is a tápnövénye. A virágbimbó amelyet megrág torz lesz, és idő előtt leesik, de a levelet is megrágják. A lárvák a málna - szeder tő tövébe lehúzódnak és bebábozódnak. A bogár ellen rovarölőszerrel - Sherpa - védekezhetünk, de a jövő évre gondolva, ősszel érdemes talajfertőtlenítő szerrel - Force - védekezni, mert egyébként a lárva áttelel és ismét károsít. Biokertben a Plantella Sárga lapokat lehet megpróbálni, mely jól használható a kártevők fajtájának megállapítására és a kártevők számának csökkentésére. A megtelt lapokat el kell égetni.
Lehet, hogy különböző fajta. De mivel más csírázási fázisban vannak, később hasonlóképpen fejlődnek tovább. Üdvözlettel: Növényorvos