2706. Hogyan építsünk saját raktárhelyiséget?
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Egy nap a gyógyfürdőben! Csodálatosan hangzik. Sajnos azonban nem mindenki engedheti meg magának ezt a kényeztetést. Gyakran miután minden számlánkat kifizettük, nem marad kidobnivaló pénzünk ilyen luxusra. Viszont egy hidratáló arcpakolás készítése pofonegyszerű, és így otthonában élvezheti ezt az olcsó, praktikus arcápolási módot.
Habár nem mindig szentelünk figyelmet nekik, amíg nem fájnak, izmaink használatával élünk, amivel gyakran visszaélünk.
Nagyon szórakoztató dolog otthon, saját kezűleg chipset készíteni, és sokkal ízletesebb, mit a boltban vett feldolgozott, csomagolt termék.
Egy főzéssel, vagy más lábon állással járó tevékenységgel töltött nap után lábaink megfájdulhatnak estére. Sokan ilyenkor elmennek, és nyugtató lábfürdőt vesznek, de nem mindannyian tehetjük ezt meg.
Üdvözlöm! A vitorlavirág (Spathiphyllum) eléggé páraigényes növény, és ez szokta okozni az Ön által említett "tüneteket". Javaslom, hogy jó vízgazdálkodású talajba ültesse át (tőzeg, virágföld 1:1 arányú keveréke) és utána tegye átlátszó zsákba és párásítsa be, majd hagyja két napig benne, azután vegye ki, és világos helyre tegye, mert a virágzást ez szokta befolyásolni. A közvetlen napfénytől óvni kell, de szeri a világos helyet, de fényszegény helyen is el van, de nem virágzik - legalábbis kevesebbet, vagy semmennyit - nem szereti a meleget, 18-28 °C között a legideálisabb neki, de fagyérzékeny is. A levélbarnulásra a párás "dunsztolást" ajánlom, azután folyamatosan kézi permetezővel kell párásítani (ekkor viszont tetves lehet, de ACTARA nevű szerrel le kell fújni és megöntözni vele a növényt), a virágzásához pedig fény kell.
Kedves Horváthné! Az éti csigából (Helix pomatia) Idén 2000 tonnát lehetett gyűjteni Magyarországon. A gyűjtési szezon április 1-től június 15-ig tart. Éticsigát begyűjteni a korlátozás alá nem eső területeken lehet. A csigáknak 30 mm-nél nagyobb átmérőjűeknek kell lenniük - tájékoztatott Dr. Pacs István, az Éticsiga Terméktanács elnöke. Magyarországon 1500 felvásárló telep van, az Önhöz legközelebbit kéne kiderítenie, egyébként feldolgozóüzem csak Vaján és Zalaszentgróton van.
Üdvözlöm! A kép alapján én Impatiens namchabarwensis (kék nebáncsvirágra) gondolok.Napos vagy félárnyékos helyre tegyük, bőven locsoljuk. Fagyra nagyon érzékeny! Hajtásdugványozással jól szaporítható. Gyorsan fejlődik, igénytelen dísznövény.Nyáron a nagy melegben rendszeres akár napi öntözést igényel, ám tavasszal vagy esős hűvösebb időszakban óvatosan öntözzük a földjét.Az öntözővízbe hetente egyszer adjunk egy kevés tápoldatot, így szinte egész nyáron át virágokkal hálálja meg a törődést.
Kedves SZG! Ezekből az új generációs szerekből már van esély, hogy ennyi idő alatt is jut be annyi amennyi a hatás kifejtéséhez szükséges. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A retkek a vetés, illetve az ültetés után 50–60 napra virágoznak. A virágzás időtartama 30–35 nap. Ennek megfelelően az érés július végén, augusztus elején várható. Ez természetesen a fajta függvénye. Nem pereg, ezért teljes érésben aratunk. Ezt a szár és a becők világosbarna színeződése jelzi. Metszőollóval finoman le kell vágni, és utána kicsépelni a magvakat..