2706. Hogyan építsünk saját raktárhelyiséget?
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Valószínűleg minden kertben dolgozgató ember életében eljön az a pillanat, amikor szeretne egy raktárhelyiséget építeni, egy olyan egyszerű és alkalmas helyet, ahova elteheti a nem használt szerszámait.
Egy nap a gyógyfürdőben! Csodálatosan hangzik. Sajnos azonban nem mindenki engedheti meg magának ezt a kényeztetést. Gyakran miután minden számlánkat kifizettük, nem marad kidobnivaló pénzünk ilyen luxusra. Viszont egy hidratáló arcpakolás készítése pofonegyszerű, és így otthonában élvezheti ezt az olcsó, praktikus arcápolási módot.
Habár nem mindig szentelünk figyelmet nekik, amíg nem fájnak, izmaink használatával élünk, amivel gyakran visszaélünk.
Nagyon szórakoztató dolog otthon, saját kezűleg chipset készíteni, és sokkal ízletesebb, mit a boltban vett feldolgozott, csomagolt termék.
Egy főzéssel, vagy más lábon állással járó tevékenységgel töltött nap után lábaink megfájdulhatnak estére. Sokan ilyenkor elmennek, és nyugtató lábfürdőt vesznek, de nem mindannyian tehetjük ezt meg.
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.