2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Betegség nyomát nem látom! Ezen növényeknél a helytelen tartásmód miatt (is)gyakran jelennek meg különböző levélfoltosságok ami alapjában véve (általában) nem a betegség jele, hanem a növény reakciója. (pl.gyenge tápanyagellátás, kevés fény, túlzott meleg stb.) sok fényt, légmozgást és hűvöset (14-18 fok) szeret.
Tekintettel arra, hogy fényképet nem küldött, csak feltételezésem van a kártevőről: a vándorpajzstetvek, amikor még nem borítja hátukat a fehéres viaszréteg, hasonlóak az ászkákhoz. A pajzstetvek alattomos, gyorsan felszaporodó, rejtetten élő kártevők: mire észreveszik, különösen télen, már szinte az egész növényt ellepik, gyakran a szomszédos növényeket is. Szappanos-vízes fogkefés finom dörzsöléssel a többségét távolítsa el, ha lehet, érdemes visszametszeni a növényt. A kisebb lombú virágot 3-4 alkalommal permetezze le Actara rovarölő szerrel hetente. A maradék permetlével minden alkalommal öntözze be a növény talaját víz helyett. Ez a kártevő gyakran a talajba is behúzódik. A kezeléssorozat után rendszeresen figyelje, hogy nem maradtak-e fenn egyedei. Polifág kártevő, a szobában található valamennyi növényre rátelepedhet, érdemes minden növényt alaposan átvizsgálni, és megelőzésképpen lekezelni. A leírt kezeléseket csak olyan helységben végezze, ahol folyamatosan nem tartózkodnak.
Ha valóban ezt a hagymát vásárolta, akkor ez egy afrikában honos növény, tehát nem télálló hazánkban. Mi még nem találkoztunk vele a magyar kereskedelemben, nagyon ritka faj. Gratulálunk, ha sikerült hozzájutnia. Irodalom valóban nincs róla magyarul, csak egy Amazon.com- n kapható könyvben található több róla, ami Dél-Afrika hagymás növényeiről szól.
Ennél a növénynél a metszés csak alakformáló, igazából ha kikerül napra, persze szoktatással, akkor virágozni is fog. A túl hosszú ágakat célszerű visszavágni, hogy legyen a fácskának szép formája!
Csak egy ilyen fajta van, a teljes neve Meteor korai, de röviden csak Meteor-nak emlegetik.