2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
A fenyőfélék nem őshonos fajok, nem kedvelik a hazai éghajlatot: a szélsőséges hőmérsékletű évszakokat, a száraz, forró nyarakat, a rendszeres alacsony páratartalmú levegőt, meszes talajokat. Csak rendszeres öntözés biztosítása mellett érdemes a tervvel foglalkozni. Próbálja meg megfogalmazni az elképzelt fa tulajdonságait: kifejlett fa mérete méterben (magasság, szélesség), növekedés erélye, rövid vagy hosszú tűs legyen a levele, a levelei sötétzöldek vagy hamvasak legyenek, fagytűrése, stb. Ezek után díszfaiskolai lerakatokban vagy weboldalaikon érdemes nézelődni, tájékozódni.
A leírás alapján arra gondolok, hogy hirtelen jelentkeztek a tünetek, tehát valamilyen negatív környezeti hatás érhette - hideg huzat vagy közeli, túl meleg radiátor, esetleg valamilyen kártevő-kórokozó, amelynek nyomait a levelek fonákján kell keresni... A hibiszkusz jobban szeret 20°C fok alatti, világos helyiségben telelni, majd tavasszal a szabadba állítani. Az addig esetleg felkopaszodott hajtásokat nyugodtan messe vissza, ettől csak dúsabb lesz növénye.
A hervadásnak több oka is lehet. A növény vagy természetes elvirágzásban van,túl meleg van, szállítás közben megfázott, bár ez utóbbi esetben rendszertelenül hullatná a virágokat. Igen jól fogta fel, a virágszárnak sem szükséges a víz, bár ha túl meleg van a lakásban (18 fok felett)akkor nedvesíteni kell a közeget de éppen csak egy kicsit. Pihenő,virágzó növényt felesleges tápozni arra ott a fejlődési időszak. üdv
Igen, egyértelműen a meleg szoba okozza a levélhullást. A mirtusz télen 5-10°C közötti világos helyet igényel. A földjét tartsuk nedvesen, de a pangó vizet kerüljük. Kora tavasszal ismét a szabadba állítható, a felkopaszodott részeket metszéssel alakíthatjuk.
Kép és bővebb leírás nélkül sajnos nem tudok segíteni, hiszen a növények szinte bármely környezeti tényező megváltozására sárguló-barnuló levelekkel reagálnak. Ha hirtelen jelentkeztek a tünetek, akkor lehet, hogy megfázott amíg Önhöz került, huzatot kapott, az ablaküveggel érintkezve hideghatás érte, de túlöntözés, szárazság, alacsony páratartalom, túl sok tápanyag is okozhat barna foltokat. Ki kellene deríteni, hogy melyik ok lehet a ludas, majd megszüntetni azt.