2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Üdvözlöm! A vitorlavirág (Spathiphyllum) eléggé páraigényes növény, és ez szokta okozni az Ön által említett "tüneteket". Javaslom, hogy jó vízgazdálkodású talajba ültesse át (tőzeg, virágföld 1:1 arányú keveréke) és utána tegye átlátszó zsákba és párásítsa be, majd hagyja két napig benne, azután vegye ki, és világos helyre tegye, mert a virágzást ez szokta befolyásolni. A közvetlen napfénytől óvni kell, de szeri a világos helyet, de fényszegény helyen is el van, de nem virágzik - legalábbis kevesebbet, vagy semmennyit - nem szereti a meleget, 18-28 °C között a legideálisabb neki, de fagyérzékeny is. A levélbarnulásra a párás "dunsztolást" ajánlom, azután folyamatosan kézi permetezővel kell párásítani (ekkor viszont tetves lehet, de ACTARA nevű szerrel le kell fújni és megöntözni vele a növényt), a virágzásához pedig fény kell.
Kedves Horváthné! Az éti csigából (Helix pomatia) Idén 2000 tonnát lehetett gyűjteni Magyarországon. A gyűjtési szezon április 1-től június 15-ig tart. Éticsigát begyűjteni a korlátozás alá nem eső területeken lehet. A csigáknak 30 mm-nél nagyobb átmérőjűeknek kell lenniük - tájékoztatott Dr. Pacs István, az Éticsiga Terméktanács elnöke. Magyarországon 1500 felvásárló telep van, az Önhöz legközelebbit kéne kiderítenie, egyébként feldolgozóüzem csak Vaján és Zalaszentgróton van.
Üdvözlöm! A kép alapján én Impatiens namchabarwensis (kék nebáncsvirágra) gondolok.Napos vagy félárnyékos helyre tegyük, bőven locsoljuk. Fagyra nagyon érzékeny! Hajtásdugványozással jól szaporítható. Gyorsan fejlődik, igénytelen dísznövény.Nyáron a nagy melegben rendszeres akár napi öntözést igényel, ám tavasszal vagy esős hűvösebb időszakban óvatosan öntözzük a földjét.Az öntözővízbe hetente egyszer adjunk egy kevés tápoldatot, így szinte egész nyáron át virágokkal hálálja meg a törődést.
Kedves SZG! Ezekből az új generációs szerekből már van esély, hogy ennyi idő alatt is jut be annyi amennyi a hatás kifejtéséhez szükséges. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A retkek a vetés, illetve az ültetés után 50–60 napra virágoznak. A virágzás időtartama 30–35 nap. Ennek megfelelően az érés július végén, augusztus elején várható. Ez természetesen a fajta függvénye. Nem pereg, ezért teljes érésben aratunk. Ezt a szár és a becők világosbarna színeződése jelzi. Metszőollóval finoman le kell vágni, és utána kicsépelni a magvakat..