2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Az apró légyszerű, repkedő muslicák valószínűleg a talajból bújtak elő, a fejlődésük számára kedvező meleg időjárás következtében. Azelőtt is a talajban voltak, csak várták a megfelelő alkalmat a kifejlődésre. Különösen nem ártalmasak a növényekre, de jelenlétük mindenképpen zavaró. Az állatkák eltüntetésére javasolt az Actara 25 WG (permetezéssel) vagy a Basudin, ami egy általános talajfertőtlenítő szer. Ez utóbbit a földre kell szórni, majd öntözze meg. A kezelést ajánlott 2x elvégezni 10-14 nap különbséggel. Csak arra ügyeljen, hogy a permetezést ne zárt térben (lakásban) végezze, mert ártalmas lehet az egészségre.
Tisztelt Tordai József! Régen a timsót valóban használták, de én inkább az Actara nevű szert ajánlanám! Egy levél szert 10 liter vízbe kell feloldani és azzal beöntözni a növényt! Az élelmezésügyi egészségügyi idő és töménység: almatermésűek (alma, körte) levéltetvek, aknázómolyok, vértetvek 18–30 g/100 l víz 28 nap őszibarack levéltetvek 14–16 g/100 l víz 14 nap burgonya burgonyabogár 80 g/ha 7 nap paprika, paradicsom, uborka levéltetvek és üvegházi molytetű 10–40 g/100 l víz 3 nap káposztafélék (brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé) levéltetvek és földibolhák 20–60 g/100 l víz 7 nap dohánytripsz 200 g/100 l víz dísznövények nyugati virágtripsz 200 g/100 l víz napraforgó levéltetvek 60 g/ha 21 nap dohány levéltetvek 200 g/ha 14 nap vöröshagyma tripszek 200 g/100 l víz 7 nap őszi kalászosok (őszi búza, őszi árpa, tritkálé) levéltetű, gabonapoloska 80-100 g/ha, 160 g/ha 14 nap szőlő gyökértetű 30 g/100 l víz 14 nap c seresznye, meggy, szilva levéltetvek, aknázómolyok, cseresznyelégy 30 g/100 l víz 14 nap
Kedves Gabi! Szeretném megkérni, hogy ha lehetséges, akkor képeket is küldjön el nekünk. Ugyanúgy az Édenkertész sarkon belül; 3 képet csatolhat a képéhez. Ha láthatnánk, hogy miről is van szó, az sokat segítene!
A "felnyírást" csak felkopaszodott, elszáradt, csúnya ágak indokolhatják. Ideális esetben minden kerttulajdonos arra törekszik, hogy növényei TERMÉSZETES szépségükben, eredeti formájukat megőrizve díszítsék a kertet. Ha az ezüstfenyők hibátlan alakúak, miért kellene "megkopasztani" őket?? Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
A sebek lekezelésén túl sajnos nem sokat lehet tenni. A továbbiakban kötözéssel védeni lehet a kérget. Ha kérget körben lerágta a nyúl maradéktalanul, az a fa végét jelentheti, mert ezzel megszakította a tápanyagok gyökér felé áramlását. Üdvözlettel: Növényorvos