2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Kedves Gyanó Józsefné! Sajnos nem tudom, hogy a környékükön milyen kertészeti árudák vannak, de neten tud rendelni. Akár tőlük is: http://novenyshop.hu/diospyros-kaki-tipo-datolyszilva-kaki-szilva.html üdvözlettel: Édenkertész
A hagymások általában a homokos jó vízáteresztő képességű talajt kedvelik.A túlzott trágyázást nem szeretik, mert az odavonzza a kártevőket is (pl.lótetű)A tápanyagutánpótlás elég évente 1x, de akkor sem sokat. Jobb a granulátum mert a trágyában lehetnek kórokozók. Az alábbi cikkek segítenek a hagymások ültetésénél és teleltetésénél: Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre? Hagymások teleltetése: melyiket kell kiszednünk és melyik maradhat a földben?
Kedves Zsuzsanna! Nagyon kell vigyázni, hogy védett helyen legyenek, mert télen a cserép, illetve balkonláda átfagyhat és a növén gyakorlatilag nem tud semmit felvenni a fagyott talajból és elpusztul. Esetleg érdemes takarni a ládát! Tehát néhány örökzöld, ami kicsi marad aránylag: szaváraciprus (Chamaecyparis pisifera) cipruska (Santolina chamaecyparissus) tarka levelű zsálya (Salvia officinalis "tricolor") borostyán fajták (Hedera helix) kecskerágók (Eunonymus sp.) örökzöld díszfüvek Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában! Milyen törpe örökzöldeket ültessünk a kertünkbe? Dézsakert az erkélyen: milyen konténert és milyen növényt válasszunk?
Kedves Érdeklődő! A kasszia mínusz 5 fokig télálló, de azért nem kell kicentizni, előtte érdemes a teltető helyre vinni. Télen hűvös, sötét helyet biztosítsunk számára. Teleltetés előtt metsszük vissza a növényeket, így kisebb helyen elférnek, és nem hajtanak tovább. Az hogy mennyire metszi vissza az csak Önön múlik, mindenestre nem kell radikálisnak lenne, a kevés metszés is segíti a bokrosodást. Gondozás a teleltetőbenA jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. .A növényeket elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk. Ha kint szertené hagyni, az is megoldható. Teleltetés a szabadbanA szabadban teletetetett növények földlabdája azonban védelmet igényel. A kisméretű edényeket a peremig a földbe süllyeszthetjük, majd a növény tövét 5-8 centiméter magasan kupacoljuk fel mulccsal (lombbal, kéreggel, komposzttal). A nagyobb dézsákat több réteg légpárnás fóliával, vagy hullámpapírral burkoljuk. Szigetelőanyagnak használhatunk kukoricaszárat és szalmát is. A növények tövét ebben az esetben is mulccsal fedjük.
Üdvözlöm! A növény latin neve Aucuba japonica. Ez egy árnyék tűrő, örökzöld növény. Üdv.: Durucz Attila www.kertepito.com