2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Kedves Ági! A képen semmit sem lehet látni, nagyon homályos, kivehetetlen. Küldjön egy élesebbet és azonnal megmondom! De talán lucfennyőből van (Picea abies).
Tisztelt Garai Dániel! A télálló banán télen a hűvösebb helyet kedveli max 10 fok. Helyette érdemes lenne a normál banánfát (szobanövény) elhelyezni a lakásba mely egész évben megfelleően érezné magát. Az areca vagy bétel pálma félárnyékos, de párás helyet kedvel. Kellő víz és pára mellett fejlődik megfelelően. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt S Betty! A képek alapján ez egy nagylevelű fajta babérmeggy törzses fának kinevelve. mediterrán eredetű lomblevelű örökzöld bokor, mely jól bírja a meleget, de az öntözést megjhálálja. Télállósága déli országokban jó, nálunk érdemes félárnyékba ültetni mert napos helyen fagyások miatt bebarnulnak a levelei, és a hajtásai. Jól nyírható, és formálható sövény is nevelhető belőle. Fehér virágai vannak, és sötét színű apró borsó nagyságú termései, melyek mérgezőek. Nem mindegyik fajtája virágzik és hoz termést. 5-6 méterre nő meg, de hazájában lehet magasabb is. Szaporítani vegetatív módon hajtás dugványozással szaporítható. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Sajnos az elmút tíz évben az őszi lehűlés után enyhe ősz vég és tél alkalmával a növények fejlődésében nem megszokott módon korai kihajtás, (hagymások) és őszi virágzás ( szilva, kajszi, aranyvessző) következett be. Az októberi novemberi lehűlés (hideghatás) után, ha melegebb idő van az átlag időjárásnál, akkor a növények növekedésnek indulnak. A hagymások levelei igen jól ellen állnak téli lehűlésnek, viszont a virágok már nem bírják olyan jól a fagyos időt. tehát egészen addig, míg a növény nem szökik virág szárba addig nincs baj a téli hideggel. A nárciszt nem kell minden évben felszedni, de 3-4 évente érdemes tőosztással szétültetni az egy csomóban lévő hagymákat. A nárcisz hogyha megfelelő talajban van kicsit kötött enyhén meszes akkor jól és megbízhatóan virágzik. Nem kell lemondani róluk. A tulipánnál sem baj ha 1-2 cm kiáll a friss levél kezdemény, ami kora tavasszal tovább fejlődik. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! Az első kép Szerintem: Vilmos, a másodikon: Bosc Kobak, a harmadikban nem vagyok biztos, de nagyon hasonlít a: Clapp kedveltje nevű fajtához!