2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Üdvözlöm! A képen a talpas muhar vagy más néven vad fű látszik. A növény akkor jelenik meg, ha a talaj hőmérséklet megfelelően meleg (május közepe) majd folyamatosan magot érlel és a fagyok hatására elpusztul, Minél mélyebbre nyírja a gyepet annál mélyebben hozza kalászát, magja akár 30 - 40 év után is csíra képes. Kereskedelmi forgalomban nem kapható olyan egyszikű gyomirtó amivel a gyepből ki tudná szelektálni ezt a gyomot. Tanácsom azt, hogy ha kevés van belőle akkor kézi gyomlálással megoldhatja és vissza szoríthatja a növényt, de ezt évről évre meg kell ismételni. Ha nagy mennyiségben van jelen a növény a kertben akkor, totális gyomirtás után vesse újra a füvet. A vetésre a legmegfelelő időpont szeptember vége - október. Füvesítéssel és gyepkarbantartási kapcsolatban ajánlom figyelmébe ezt a blogot: http://fuvesites-gyepszonyeg.blogspot.hu/ Üdv Durucz Attila www.kertepito.com Újragyepesítés 7 lépésben - 1. rész
A kép alapján a ligeti levélmoly (más néven füge-levélmoly) lehet a tettes, amely az elmúlt években vált a hazai fügék első számú kártevőjévé. A mediterrán vidékeken komoly levél és terméskártevő. Ami a védekezést illeti: a termő füge hivatalosan nem permetezhető, mivel nincsen e célra a fügében engedélyezve semmilyen szer, így nem tudjuk mennyi lenne az élelmezés-egészségügyi várakozási idő! Marad tehát a fizikai védekezés: a lárvák észlelésekor azok mielőbbi összenyomása vagy a pókhálószerű szövedék letörlése. Egy méretes bokron ez persze sajnos kivitelezhetetlen. Ha dísznövényként kezeljük, akkor a lepkehernyók ellen ajánlott felszívódó szereket lehet bevetni ellene. Évente két nemzedéke fejlődik, áprilisban repülnek ki az áttelelt lepkék és helyezik el tojásaikat a leveleken. Májustól kezdve kelnek kis a lárvák, akik rágják a leveleket, majd a leveleken szőtt szövedékben bábozódnak be. A második generáció júliustól-októberig táplálkozik, majd télire búvóhelyet keres magának. http://www.edenkert.hu/gyumolcs/egzotikus-gyumolcsok/fugefa-fugedarazs/4718/
Kerti nebáncsvirág - Impatiens balsaminia Húsos szárú egynyári növény, virágai a levelek hónaljában egyesével vagy csoportokban nyílnak. Tokterméséhez, ha hozzáérünk pattanva nyílik, s szórja szét magjait. Gyorsan terjed, ezért egy idő után gyomosít. Napos-félárnyékos helyet szereti, közepes víz- és tápanyagigényű.
A levélen egy levélfoltosodást okozó gombabetegség látható, szerencsére nem a cseresznye legveszedelmesebb kórokozója, de ha a fa lombjának nagy részét megfertőzi, akkor érdemes ellene védekezni. Tavaszi lemosó permetezés ajánlott, illetve virágzáskor ugyis érdemes a monilia ellen is védekezni, akkor a kezelés ez ellen is hatásos lesz. A cseresznyefák metszése Hogyan védekezzünk vegyszermentesen a kukacmentes cseresznyéért?
Kedves Mészáros Marián! Sajnos koros termő/virágzó fák utólagos "ivartalanítása" nem megoldható úgy mint az állatoknál. Előfordulnak bizonyos fajoknál előre szelektált virág vagy termés nélküli fajták (pl Ginkgo stb), de ezeket már így lehet megvenni a kereskedésben, utólag ez nem megoldható feladat. Tudnivalók a nyírfáról Miben áll a nyárfák különlegessége? - 1. rész