2711. Hogyan készítsünk zöldteás fürdősót?
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
A zöldtea kiválóan alkalmas bőrápolásra. Antioxidáns és antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően valóban természetes és gyengéd módon tisztítja a bőrt.
Patiszon, ahogy az olaszok szeretik: 2 nagy patiszon, 15-20 dkg liszt, 15-20 dkg durva zsemlemorzsa, 4 tojás, 4 dl tejföl (2 pohár), 2 ev?kanál túró, 10 dkg kecskesajt, só, olaj. A patiszont meghámozzuk, kockára vágjuk, megsózzuk, bepanírozzuk. Ezután olajban kisütjük. Elkészítjük hozzá a mártást. A tejfölt egy tálba öntjük, hozzáadjuk a reszelt sajtot, a villával összetört túrót és sót. Jól összekeverjük. Fél órára h?t?be tesszük, hogy az ízek összeérjenek. Fagylalkehelybe öntjük a mártást, és egy nagy tányér közepére helyezzük. A pohár köré halmozzuk a patiszonokat, és már fogyasztható is. Kiváló vendégváró, nagy sikere van bulikon, összejöveteleken is.
Az elmúlt több mint 2500 évben a kínai és indiai Ájurvéda gyógyászatban számos olyan adaptogén növényt használtak, amely vitalitásnövekedést és élethosszabbodást eredményezett.
A hagyományos kínai orvostudomány számos olyan adaptogén öregedésgátló növényt ismer, amelyet biztonságosan lehet használni a fiatalság és életkedv megőrzésére. Ilyen a reishi gomba is.
Tisztelt Uram / Hölgyem! Hallott már a kőutánzó növényekről? Pedig Dél-Afrikában a kősivatagok színes ékkövei! Apropó! Most kezdenek virágba borulni. Már emiatt is érdemes ellátogatnia a Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete által szervezett őszi kiállításra. Egyesületünk nevéből nem derül ki, de tagjaink számos olyan növényt gyűjtenek, amik egyáltalán nem szúrnak. Mégis van egy közös vonásuk, hogy valamennyien szárazságtűrőek. De lássuk a részleteket!
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.