2721. Mit kell tudni a medencék átteleltetéséről? - 1. rész
A medence, élményfürdő, illetve a fürdőkád karbantartásának elengedhetetlen eleme, hogy előkészítsük őket azokra a hónapokra, amikor nem használjuk őket.
A medence, élményfürdő, illetve a fürdőkád karbantartásának elengedhetetlen eleme, hogy előkészítsük őket azokra a hónapokra, amikor nem használjuk őket.
A medencék megfelelő gondozásához az is hozzátartozik, hogy kellőképpen felkészítjük télire. Ekkor ugyanis nem használjuk, és a téli időjárás megrongálhatja.
Ha rendszeresen figyelemmel kísérjük az egészségügyi híreket, akkor tudjuk, hogy ha brokkolit eszünk, ha nem dohányzunk és ha kerüljük a stresszt, akkor erősebb lesz az immunrendszerünk. De azt tudjuk-e, hogy az is erősíti az immunrendszert, ha összeveszünk a házastársunkkal vagy ha marhasültet eszünk?
Az immunrendszerünk állapota határozza meg azt, hogy mennyire bírjuk a mindennapi problémákat, ugyanakkor megvéd a rendellenes sejtek kialakulásától is.
Az immunrendszer erősítésének az a legtermészetesebb módja, hogy rendszeresen fogyasztunk friss zöldséget és gyümölcsöt.
Kedves Miramare! Ez egy gombabetegség a képek alapján. Permetezni kell, tavasszal valami lemosó permetszerrel a növényt és a környezetében lévő növényeket is, pl: agrol, Champion
Tisztelt Vasvári Úr! Bár a bogyós gyümölcsűeknek nem tudok fehér színű lárvával rendelkező károsítóját, azonban az időpont miatt én a málnavessző - szúnyog 3. nemzedékének lárvájára gondolok. A kártételt, és a kárképet a vesszőn tessék keresni, védekezni azonban már csak a következő szezonban szükséges. Málna metszése, málna kártevői
Euohirbia leuconeura -Madagaszkár ékszere Pozsgás kutyatejféle, mérgező tejnedvvel, amely bőrsérülést okozhat (de nagy bajt nem okoz, bő vízzel kell leöblíteni, ha bőrükre kerül). Napos, meleg helyt kedvel, központi fűtéses lakásban is tartható, míg nyáron, szoktatás után a szabadba is kitehető, félárnyékos helyre. Az alábbi növények rokona: Pompás kutyatej (Euphorbia milii) Milyen növény a Jatropha?
Sajnos a fényképek nem igazán nagyíthatók, ezért csak feltételezem, hogy a nagyon meleg szeptember elején vetett fűben a kelesztő öntözéssel életre hívta a gombabetegséget. Esetleg a sok őszi csapadék is előhozhatta a problémát. A gombabetegség legtöbbször a talajból indul terjedésnek, amit a vízcseppek fröcskölése csak felgyorsít. A növényvédelem blokkolja a terjedést, (nem végleges megoldás), és a a talajt is kezelni kell rendszeresen egy évig talajjavító tápanyaggal (DCM antagon,vivisol), hogy a rossz gombákat kiszoríthassuk az életterületükről és a jók megsokszorozhassák magukat a földben. Amikor egyszer felüti a fejét a betegség, sajnos minden évben különböző évszakokban és különböző fajták arculatával jelentkezik a gombabetegség a gyepen mint pusztulás vagy először is mint sárgulás. Technológia váltást javasolok minden téren (öntözés, tápanyagozás), hogy hosszú távú legyen a gyep állomány megmaradása és ne gondot okozzon a fű ápolása, hanem könnyed feladat esetleg kikapcsolódás. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk! Tavaszi fűbeindítási tippek
Kedves Kérdező! Ha évelő növényeket, cserjéket szeretne és napos-félárnyékos helyről van szó, a következők jöhetnek szóba például, amik szépen mutatnak a dézsában: érdemes egy kompozíciót készíteni aminek van egy magasabb eleme, pl egy kisebb törzses fácska (pl Csüngö barkafűz) vagy egy lassú növekedésű oszlopos örökzöld (pl. Juniperus c. Sentinel / Taxus b. Fastigiata). Ezek elé kisebb évelők vagy törpecserjék kerülhetnek ízléstől függően pl.:Heuchera színkeverék, Hosta fajok, hagymás növények (tulipánok, nárcisz), borostyán (kisebb növekedési erélyű színes lombú változatok), akár díszfüvek is pl Carex fajok. Ezek mind kis fenntartási igényű, évelő növények, melyeket csak időnként kell gondozni és folyton mutatósak. Ha virágos cserjét szeretne, mehet bele hortenzia is. Milyen növényeket ültessünk konténerbe? Készítsünk ládakertet a teraszra!