271. Tavaszi virágok és cserjék listája
Minden kertész készít egy listát a tavaszi virágokról, cserjékről a téli zord napok alatt, kíváncsian várva a tavaszi színek első megjelenését. Lássuk hát, milyen virágokról és cserjékről is van szó!
Minden kertész készít egy listát a tavaszi virágokról, cserjékről a téli zord napok alatt, kíváncsian várva a tavaszi színek első megjelenését. Lássuk hát, milyen virágokról és cserjékről is van szó!
2011. február 3.-án megrendezésre került az I. Országos Kertészeti és Öntözéstechnikai Konferencia. A rendezvény célja, hogy a kertészeti és öntözéstechnikai újdonságok bemutatása mellett korszerű, eredeti marketing és értékesítési ismeretek átadásával segítse a kertészeket. A konferencia telt házzal, több mint 110 kertészeti cég, 140 ember részvételével zajlott le.
Az a talaj, mely túl sok agyagot tartalmaz, nem vezeti jól el a vizet, éppen ezért a talaj hosszú időn keresztül nedves marad. Ugyanakkor a víz nehezen jut el a mélyen lévő gyökerekhez.
Amennyiben van hely egy előkert kialakításához, azt érdemes kihasználni. Rendszerint beérjük azzal, hogy metszett örökzöldek és muskátlik kerülnek az előkertekbe, azonban ennél sokkal többet is tehetünk!
A Dél-Ausztrália hűvösebb részein előforduló illatos boroszlán egy olyan növény, mely illatával hívja fel magára a kertészek figyelmét. A boroszlánnak 50 különböző fajtája ismert az egész világon – néhány közülük lombhullató, míg másak örökzöldek.
Kedves érdeklődő! Az ártéri területek növényesítéséhez a fűz és nyárfa félék családjából lehet nyugodt szívvel növényeket választani. Ezen családok berkeiben találhatóak cserjefélék is. A hortenzia sajnos nem viseli jól a vízborítást. A fűfélék közül a tippan félék bírják legjobban a nedvességet, ezért olyan keveréket érdemes választani, melyben ezek jelenléte a túlsúlyos. Kapcsolódó cikk: Vizet kedvelő cserjék
Kedves felhasználó! A kérdésére válaszul néhány cikkünket ajánlanám elolvasásra, amelyek remélhetőleg segítenek a növényválasztásban. Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékot és szárazságot kedvelő növények 10 legjobbja
Kedves olvasónk! Mivel elég sok növényt felsorolt a kérdésében, ezért hely hiánya miatt is összegyűjtöttem az olyan cikkeinket, amiből hasznos információkat tudhat meg. Ha valamelyik témakörben nem talált kielégítő választ, akkor írjon nekünk ismét: Denevérvirág Denevérvirág (Tacca chantrieri) Szivarfa (Catalpa bignonoides) Szivarfa (Catalpa bignonoides) szaporítása Puya berteroniana Könnyen tartható fajta, magas százsagtűrő képességgel. Szereti a teljes napsütést, de félárnyékos helyen is tartható. Jó vízelvezető képességű talajra van szüksége, úgyhogy ilyen talajba ajánlott ültetni. 20 °C feletti hőmérsékleten célszerű tartani, földje legyen enyhén nedves. Sok fényt igényel már csírázáskor is. (Igen gyorsan csírázik.) Moso bambusz (Phyllostachys pubescens) - (az egyik legnagyobb bambusz fajta) A Moso bambusz Kínában és Japánban őshonos. Gyors növekedése és szaporodása miatt gyakran használják szélfogónak. A levelei aránylag kis méretűek. A fiatal hajtások akár napi 25-30 cm-t is növekedhetnek! Ültetése: A magokat ajánlott a komposzt tetejére elvetni, és a földjét sosem szabad hagyni, hogy kiszáradjon. Árnyékosabb helyen tartsuk, kb. 20 ºC hőmérsékleten. A csirázás nagyon gyorsan elkezdőthet, de ha nem megfelelőek a viszonyok, akkor akár több hónapig is eltarthat. Moso bambusz kérdések Japánfű (Miscanthus gigantheus) Díszfüvek a kertünkben! Szárazságtűrő díszfüvek Kóreai jegenyefenyő (Abies koreana) Koreai jegenyefenyőt hogyan lehet magról ültetni? Papagájvirág (Strelizia nicolai) Mit kell tudni a papagájvirágról? Papagájvirág kérdések
A növények többsége nem szereti a nedves talajt, főleg a pangó vizet, viszont van néhány, amely jobban viseli a vizet. Két cikket ajánlok önnek, remélhetőleg kap majd ötleteket az ültetéshez: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/vizet-kedvelo-cserjek-fak-lonc-magyal/4366/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/vizes-talaj-gyumolcsfak-ultetese/6530/
A leander átültetési/kiültetési ideje március közepe után kezdődik. Igazából ez is időjárás függő, mivel a fagyot nem viseli el. Amint az idő elkezd melegedni, át lehet ültetni. Beszúrtam néhány kapcsolódó linket, amelyet érdemes elolvasni, ha még nem tette volna: A csodaszép, de mérgező leander! Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?