2756. Hogyan készítsünk kagylóval díszített lámpaernyőt?
Ez az egyszerű barkács projekt egy nagyszerű módja annak, hogy egy régi lámpaernyőt otthonunk új, tengerpartot idéző sajátosságává alakítsuk.
Ez az egyszerű barkács projekt egy nagyszerű módja annak, hogy egy régi lámpaernyőt otthonunk új, tengerpartot idéző sajátosságává alakítsuk.
A brokkoli-hajtásokból készült kivonat növeli a szervezet természetes védekezőképességét az ibolyántúli napsugarak okozta bőrrák ellen – tanusítja egy tanulmány, amelyet a John Hopkins egyetem orvosi karán végeztek.
A fényvédő krémekkel ellentétben, a brokkolicsíra kivonat nem blokkolja a napfény bőrbehatolását. Nézzük, hogy miért is fontos a brokkolinak ez a tulajdonsága!
Első pillantásra nehéz elhinni, hogy a tejet valaha is gyógyító ételnek tekintették volna. Eltekintve a tejipar elcsépelt "tejből bajuszt" reklámjaitól, a tej általában a modern étrend "nem eszem meg"- listájára kerül.
Miközben számos gyógynövény nagyon népszerű a májra és vastagbélre gyakorolt jótékony hatása miatt, a veseműködést elősegítő növények kevéssé ismertek a nyugati orvoslásban.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu