2766. Hogyan termesszünk borsikafüvet (csombort)?
A borsfű, borsikafű vagy csombor egy egynyári növény, amely 45 cm magasra is megnőhet. Kis szürkészöld színű levelei vannak fehér vagy levendulaszínű virágokkal. A levelek színesek és ízletesek.
A borsfű, borsikafű vagy csombor egy egynyári növény, amely 45 cm magasra is megnőhet. Kis szürkészöld színű levelei vannak fehér vagy levendulaszínű virágokkal. A levelek színesek és ízletesek.
A téli borsfűnek sötétzöld, hegyes levelei vannak, és sokkal keményebb a tapintása, mint a borsfűé. A téli borsfű egy fás, évelő növény, amely akár 60 cm magasra is megnőhet. Kis fehér vagy levendulaszínű virága van.
Sok helyen a kerítés csupán megtűrt biztonsági elem, holott otthonunk, kertünk dísze is lehet. Manapság már a kerítés is tetszőlegesen személyre szabható, és kreatív gabion megoldásokkal helyettesíthető, illetve kiegészíthető. Lássuk, hogyan alakítja és változtatja meg a kertünket egy-egy jó megoldás!
Amennyiben még nem termesztettünk sztíviát, tudni kell, hogy konténerben is jól növekszik. A sztíviát desszertek és süteményekhez lehet használni.
A kakukkfű egy lassan terjeszkedő, ízletes évelő kis levelekkel és virágokkal, amely 10-12 cm-es talajtakarót képez a kevésbé forgalmas helyeken.
A párás klímájú pincében előfordul, hogy gombabetegség lép fel a leveleken. A rendszeres nitrogén adagolás kedvez is a terjedésnek. Cuproxat-tal lehet permetezni. Ajánlatos visszametszeni teleltetés után, tavasszal. Üdv: Növényorvos
Kedves Regina! Örülök, hogy tudtam segíteni! A virágzás lehetséges, hogy már csak jövőre fog bekövetkezni, de elképzelhető, hogy idén is még virágzik.
Kedves kérdező! Habár ez a témakör inkább az állatok viselkedését érinti, azért az alábbi cikkeket lehet érdemes lenne elolvasnia. Lehet, hogy a leszoktatás sok idejét el fogja rabolni, ugyanis azt kell majd elérje, hogy a macskának negatív élményei alakuljanak ki a fűszerkertbe való bemenetelekről. Ez persze csak akkor lehetséges, ha a közelben van, amikor az állat oda bemegy. És ha már bement, akkor ijesszen rá, vagy fröcskölje le kis vízzel. A lényeg, hogy olyan hatások érjék, amelyek számára kellemetlenek. Egy idő után pedig kedve nem lesz a kert közelébe se menni. Kapcsolódó cikkek: Ha a cica madarakra vadászik Lehet egy macska is jól nevelt! Hol tartsuk a macskát? Kint vagy bent?
Kedves Zsuzsa! Néhány hasznos információ a karácsonyi kaktusz tartásához! Röviden: évszakonkénti gondozás! Tél vége, tavasz kezdete: Virágzás után pihentetni kell a növényt. Hűvösebb környezetben neveljük tovább. Fontos a jó megvilágítás, ilyenkor még nem erős a nap sugara érheti közvetlen napfény is. Kevés víz, tápoldatozni nem szabad. Az öntözésnek akkor jön el az ideje, ha a növény levelei kezdenek kissé ráncosodni, ekkor kaphat egy nagyon kevés nedvességet. Tavasszal: Áprilisban indul fejlődésnek ha az éves ritmus optimális. Megjelennek az új szártagok (csak az új hajtásokon jelennek meg később virágok....). Növeljük az öntözővíz mennyiségét, elkezdhetjük speciális tápoldattal kezelni (kaktuszoknak való, ill. alkalmas még az epifita növényeknek készült tápoldat is). Ilyenkor átültethető, ha nagyon indokolt, de nincs szükség rá minden évben, ugyan is az epifita kaktuszoknak kis, gyenge gyökere van. Kaktuszföld megfelelő, az indokolt átültetéshez. nyár: Nyáron (még egyszer megemlítem, hogy az optimálisan nevelt egyedeknél ilyen az éves ritmus, Hollandiában máskor is virágoztatnak kaktuszokat, azok éves ritmusa kissé másképp van, de erre kell a növényket beállítani) újabb pihenőidőszaka következik a növénynek. Jól olvassa egy évben kétszer van pihenőidőszak, tél végén-kora tavasszal és nyáron. Az új hajtások már viszonylag jól fejlettek ilyenkorra. Most is kevesebb nedvességet kapjon, tápanyagutánpótlásra a nyári időszakban sincs szükség. Nyáron kitehető a szabadba is szélvédett, világos, meleg helyre, de ne érje sok eső! Ősszel és télen: Ebben az időszakban, ha a növényt naponta 10 órán át teljesen sötétben tartjuk, akkor megjelennek az új hajtások végén a bimbók. Rendszeresen öntözzük, tápoldatozni nem kell feltétlenül, ha tavasszal eleget kapott egész évben kitart, elraktározza. Nyáron a nagy melegben, ill. ősztől-tavasz végéig időnként meg lehet permetezni, mert kedveli a magasabb páratartalmat. Említette, hogy többet öntözi a növényt és levelei puhák. Nagy valószínűséggel a sok nedvesség hatására rothadásnak indult a növény, ez a puha leveleken már mutatkozik. Mindenképpen ki kell szárítani ültetőközegét, ha előrehaladott a rothadás, akkor hamar le kell szedni az ép részeket és le kell dugványozni. A levél bordóra színeződése a sok közvetlen napfénytől lehetséges. Nem szereti a déli perzselő napfényt (télen érheti akár egész nap is közvetlenül napfény, de nyáron csak a reggeli és esti órákban), más kaktuszokkal ellentétben. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Az Eu előírás nem követeli meg a növényvédő szerek keverhetőségének feltüntetését. Évekkel ezelőtt táblázatban adták meg a növényvédőszer gyártók a keverhetőséget. Most csak ritkán adják meg, hogy mivel nem keverhető. Például a Dithane M 45 nem keverhető mésztartalmú és olajos készítményekkel. Éppen ezért keverési próbát kell végezni kis mennyiségben. Amennyiben nem ülepszik, nem válik szét, tehát nem látni különleges változást úgy keverhető a gombaölő és rovarölőszer.