2801. Feng Shui - Fokozzuk a szerelmet és a romantikát!
A Feng Shui egy ősi kínai hagyomány, miszerint a környezetünk nagy hatással van az életünkre és a kapcsolatainkra.
A Feng Shui egy ősi kínai hagyomány, miszerint a környezetünk nagy hatással van az életünkre és a kapcsolatainkra.
A Feng Shui Kína dél-nyugati részén fejlődött ki, évezredekkel ezelőtt, valószínűleg a Han-dinasztia idejében (i. e. 206 – i. sz. 220).
Ahhoz, hogy az otthonunk igazán kényelmes legyen, tudnunk kell, hogy mi hova tartozik, és mindennek meg kell legyen a megfelelő helye. Ebben segíthet a Feng Shui.
A keserű uborkaként is ismert balzsamkörte gazdag vasban, béta-karotinban és káliumban. Ugyanakkor azt is kimutatták, hogy enyhíti a székrekedést és segíti a vérkeringést, ezáltal pedig fogyást idéz elő a testben.
Az ajándékainkat még ötletesebbé és jelentőségteljesebbé tehetjük, ha környezetbarát csomagoló anyagokat használunk, amelyet a megajándékozottunk újra fel tud használni.
Szerintem önmeddő fajtákat vásárolt kajsziból és szilvából is. Amellett nincs szerencséje, mert a szomszédos fák nem porzói az Ön által telepített fajtáknak. Ha megírja, milyen fajtákat ültetett, adok javaslatot a porzókra.
A helyzet megítéléséhez tudnom kellene, a tavalyi évben mekkora hajtásokat neveltek a fái.
Az árudában vásárolt növényeket érdemes átültetni a vásárlást követően. Tápoldatozni csak növekedési időben kell - azaz tavasztól őszig. Lehetőleg a tápoldaton feltüntetett dózisban és gyakorisággal. A meleg lakásban tartott növényt gyakrabban kell öntözni. Olyan sűrűn, hogy a talaj ne száradjon ki teljesen, de levegőzni tudjon. Ezt könnyen ellenőrizhetjük, ha az ujjunkat a földbe nyomva nyirkosnak érezzük, akkor jó. Ha száraznak érezzük akkor szügséges az öntözés. A levél hullatás azért van mert megváltoznak a fényviszonyok a lakásban, ahhoz képest, ahol előzőleg volt. Ez még nem végzetes a növény számára, ilyenkor óvatosabban kell öntözni. A fagyás mértékétől függően még kihajthat a növény. Ideális egy fagymentes, de hűvös hely lenne télire. Lakásban minnél világosabb helyre állítsuk, mert megnyúlnak a hajtásai, és tavasszal megéghetnek. Tavasztól őszig lehetőleg helyezzük zabadba, világos helyre.
Ajánlom, hogy nézzen körbe Kerti címtárunkban, ahol remélhetőleg határ közeli kertészetet, faiskolát is talál. (Megyei szinten lehet keresni a tagok között.) Ezen kívül csomagküldő szolgálatokat javaslok (pl. www.treemail.hu vagy www.tuja.hu), bár lehetséges, hogy a szállítási költség nem a legolcsóbb. Végül egy Székelyudvarhelyi dísznövénykiállítást ajánlgatok május 15-17 között.
Sajnos nem világos a helyzet. A nagyon gyenge hajtásnövekedés azt mondja, hogy nagyon sanyarú sorsuk van a fáknak, amelyek mélyen gyökeresednek, valami nagy baj van a talajjal. Viszont a sekélyen gyökeresedő, és eléggé vízigényes málna és társai jól élnek. Azt gondolom, hogy nem maga a sovány homok a baj okozója, valószínűleg a mélyebb rétegében van olyan anyag, amely nagyon rosszat tesz a gyökereknek. Hogy pontosan miről van szó azt sajnos nem tudom, csak eddig tart a tudományom. Talán az adhat valamilyen útbaigazítást, ha vesznek mintát a 40-60 cm-es rétegből, a fák mellől, és vetnek bele borsó, vagy saláta magot. Ha igaz a feltételezésem, akkor a kikelő növények megmutatják. Ha jól fejlődnek, akkor nincs több ötletem.