2806. Mit tehetünk a fehér foltok (vitiligo) ellen?
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
A vitiligo egy bőrbetegség, amelyet a bőr kifehéredése kísér. Olyan, mintha a bőr elveszítené a színét. Általában apró fehér foltok jelennek meg a bőrön, amelyek idővel megnőnek.
Szeretem a kertemet díszíteni és a legjobb dekorációk azok, amelyeket én készítek el. Ha a kézművességet az újrahasznosítással összekombinálom, akkor az eredmény még különlegesebb lesz.
Ezek a mágikus kiegészítők minden kertben ott vannak! Nélkülük a talaj gyorsan elveszíti egészséges növénytermő képességét. Nem annyira nehéz megtanulni, hogy melyik kiegészítőt kell alkalmazni és milyen mennyiségben.
Minden komposztálható anyag szén vagy nitrogén alapú. Egy egészséges komposzt halom felépítése igen egyszerű: fenn kell tartani a kettő közötti egyensúlyt.
A trágya kiváló kiegészítője minden talajnak. Sok tápanyag forrása; tartalmaz nitrogént, foszfort, káliumot és egyéb vegyi anyagokat. Mikor és melyik trágyával érdemes ősszel vagy tavasszal trágyáznunk?
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.